• Dnes je: Streda 27. októbra 2021 meniny má Sabína

Francúzi bojujú proti zmene klímy, po novom je vo väčšine častí Paríža obmedzená rýchlosť áut

Francúzi bojujú proti zmene klímy, po novom je vo väčšine častí Paríža obmedzená rýchlosť áut

Na takmer všetkých parížskych uliciach v pondelok vstúpilo do platnosti obmedzenie maximálnej rýchlosti motorových vozidiel na 30 kilometrov za hodinu.

30.8.2021 (Webnoviny.sk) - Ide o najnovšiu iniciatívu v snahe zlepšiť meno mesta, pokiaľ ide o ochranu klímy. Predstavitelia mesta uviedli, že zároveň ide o úsilie o redukciu počtu nehôd a zmenu Paríža na mesto, ktoré je priateľskejšie voči chodcom.

Vodiči doručovateľských služieb tvrdia, že ich zákazníci budú musieť dlhšie čakať a vodiči taxíkov hovoria, že to zvýši ceny a poškodí ich podnikanie. Z prieskumov verejnej mienky však vyplýva, že väčšina Parížanov zníženie maximálnej rýchlosti podporuje, najmä v nádeji, že ulice sa stanú bezpečnejšie a pokojnejšie.

Výnimky z nových pravidiel má niekoľko širokých bulvárov, vrátane slávneho bulváru Champs-Elysees, a okruhy obchádzajúce historické centrum.

Paríž pod vedením socialistickej starostky Anne Hidalgovej už skôr obmedzil alebo zakázal dopravu na viacerých uliciach a zvýšil počet cyklochodníkov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie