• Dnes je: Utorok 07. júla 2020 meniny má Oliver

Foto: Tínedžer bez vodičáku havaroval na úteku pred políciou, na chodníku zranil dve dievčatá

Foto: Tínedžer bez vodičáku havaroval na úteku pred políciou, na chodníku zranil dve dievčatá

Zranené dievčatá mali podľa polície 14 rokov, chlapec 16.

19.10.2019 (Webnoviny.sk) - Nebezpečná jazda mladého vodiča v Bánovciach nad Bebravou spôsobila vážne zranenia dvom maloletým dievčatám a ľahšie jednému chlapcovi, do ktorých narazil na chodníku. Agentúru SITA o prípade informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová. Mladý šofér pred nehodou jazdil po meste rýchlo, bezohľadne a snažil sa uniknúť policajtom.

Ignoroval znamenia na zastavenie

„Vodič svetelné i zvukové znamenia na zastavenie vozidla ignoroval, zrýchlil vozidlo a snažil sa pred policajtmi ujsť. Dostal však s vozidlom šmyk, narazil do zábradlia, ktoré prerazil a následne narazil do troch osôb, ktoré stáli na chodníku pri autobusovej stanici,“ priblížila hovorkyňa.

Policajti zistili, že pod vozidlom ostala jedna osoba. Spolu s náhodnými okoloidúcimi dievča pod ním vyslobodili a poskytli prvú pomoc.

Vodič automobilu sa nezranil. Celková škoda bola vyčíslená na asi 600 eur.

Začali trestné stíhanie

Sedemnásťročného vodiča z okresu Trenčín podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Policajti zistili, že mladý vodič je síce držiteľom vodičského oprávnenia, ale vodičský preukaz mu doposiaľ nebol vydaný.

Vzhľadom na to, že má 17 rokov, môže viesť motorové vozidlo iba za prítomnosti určenej osoby. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody sa vyšetrujú.


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie