• Dnes je: Štvrtok 14. novembra 2019 meniny má Irma

Foto: Dojčenská výživa môže obsahovať kúsky plastovej fólie, predávali ju aj na Slovensku

Foto: Dojčenská výživa môže obsahovať kúsky plastovej fólie, predávali ju aj na Slovensku

ÚVZ odporúča spotrebiteľom, aby dmBio Príkrm kuracie mäso pre dojčatá od ukončeného 4.

8.11.2019 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje spotrebiteľov na dojčenskú výživu, ktorá môže obsahovať kúsky plastovej fólie. Ako ďalej agentúru SITA informovala Daša Račková z komunikačného referátu ÚVZ, informáciu o produkte obdržali prostredníctvom Rýchleho výstražného systému pre potraviny a krmivá (RASFF) z Maďarska.

Konkrétne ide o dmBio Príkrm kuracie mäso pre dojčatá od ukončeného 4. mesiaca, 125 g (dmBio Hühnchenfleisch Zubereitung nach dem 4. Monat 125 g) balený v sklenených pohároch s uzáverom.

Výrobcom produktu je Sunval Nahrungsmittel z Nemecka a predajcom dm-drogerie markt. „Podľa následného oznámenia Maďarska bola dojčenská výživa distribuovaná aj na Slovensko. Možné ju bolo zakúpiť v obchodnom reťazci dm drogerie markt,“ uviedol úrad. V tejto súvislosti odporúča spotrebiteľom, aby výrobok už nekupovali, nekonzumovali, prípadne vrátili späť do miesta predaja.

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje spotrebiteľov na dojčenskú výživu, ktorá môže obsahovať kúsky plastovej fólie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video: Koľko času maximálne by malo dieťa stráviť za počítačom, mobilom či tabletom?


Počasie