• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Forenzní experti identifikovali obete požiaru nemocnice v Tetove, jeho príčiny sa vyšetrujú

Forenzní experti identifikovali obete požiaru nemocnice v Tetove, jeho príčiny sa vyšetrujú

V Severnom Macedónsku za posledný rok vzniklo 19 poľných nemocníc, aby pomohli s nárastom hospitalizácií pacientov s COVID-19.

10.9.2021 (Webnoviny.sk) - Forenzní experti identifikovali 14 obetí požiaru poľnej nemocnice pre pacientov s ochorením COVID-19 v Severnom Macedónsku. Boli medzi nimi dvanásti pacienti a dvaja príbuzní na návšteve, z toho osem žien a šesť mužov vo veku 28 - 78 rokov.

Požiar v zariadení v meste Tetovo vypukol v stredu večer a zničil ho v priebehu pár minút. Dvanásť ľudí tiež pri ňom utrpelo zranenia.

Pomôžu aj zahraniční experti

Predpokladá sa, že oheň vypukol náhodne, stále je však predmetom vyšetrovania. Podľa svedkov a tamojších funkcionárov mu predchádzal výbuch.

Prokurátori z Tetova a hlavného mesta Skopje zoskupujú videomateriál z nemocnice a jej okolia a najali si aj odborníka na elektrotechniku, aby pomohol určiť, ako požiar vypukol.

Tiež nariadili konfiškáciu všetkých dokumentov týkajúcich sa stavby zariadenia. Úrady tiež vypočuli zdravotníkov a svedkov.

Severné Macedónsko oznámilo, že prijíma ponuku ďalších spojencov v Severoatlantickej aliancii (NATO), že pošlú požiarnych odborníkov. Vláda oznámila, že vyšetrovanie podporí aj tím z nemeckej spolkovej polície.

Krajina drží trojdňový smútok

Prezident Stevo Pendarovski informoval, že vyšetrovanie dokončia do piatich dní a zatiaľ všetko naznačuje tomu, že požiar nevznikol úmyselne.

Od štvrtka v krajine platí trojdňový smútok.

V Severnom Macedónsku za posledný rok vzniklo 19 poľných nemocníc, financovaných z pôžičky od Svetovej banky, aby pomohli tamojším nemocniciam s nárastom hospitalizácií pacientov s COVID-19.

Minister zdravotníctva Venko Filipče uviedol, že všetkých 19 zariadení postavili podľa špecifikácií a štandardov, ktoré Svetová banka stanovila ako podmienku pôžičky.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie