• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Firmy prepojené s Prigožinom dostali štátne zákazky za milióny dolárov, zmluvy o armáde zostávajú utajené

Firmy prepojené s Prigožinom dostali štátne zákazky za milióny dolárov, zmluvy o armáde zostávajú utajené

Putin minulý týždeň tvrdil, že Wagnerova skupina je „plne financovaná štátom“.

4.8.2023 (SITA.sk) - Spoločnosti prepojené s mecenášom ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenijom Prigožinom do mesiaca po vzbure wagnerovcov podpísali štátne kontrakty v hodnote najmenej dve miliardy rubľov (do 21 miliónov dolárov). Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na ruský portál Agentstvo.

Finančná podpora pre firmy

Podľa zverejnených zmlúv dostalo štátne zákazky 17 spoločností prepojených s Prigožinom. Agenstvo však dodáva, že zmluvy súvisiace s armádou, napríklad stravovanie pre vojakov, zostávajú utajené.

Pokračujúca finančná podpora pre firmy spojené s Prigožinom by však mohla naznačovať, že Moskva naďalej financuje aktivity Wagnerovej skupiny v Afrike, tvrdia ruskí novinári.

V júni Rusko čelilo vzbure wagnerovcov pod vedením Jevgenija Prigožina. Žoldnieri sa nestretli prakticky so žiadnym odporom a dokonca postupovali na Moskvu.

Politické dôsledky povstania

Po intervencii samozvaného bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka sa však nečakane stiahli. Vzbura však mala za následok, že ilúzia neporaziteľnosti ruského vodcu Vladimira Putina sa rozplynula a Kremeľ sa naďalej vyrovnáva s rozpakmi a politickými dôsledkami povstania.

Putin minulý týždeň tvrdil, že Wagnerova skupina je „plne financovaná štátom“, pričom dodal, že od mája minulého roka do mája 2023 dostala zo štátneho rozpočtu viac ako 86 miliárd rubľov (910 miliónov dolárov).

Podľa denníka The Wall Street Journal spoločnosti prepojené s Prigožinom dostali v rokoch 2014 - 2022 kontrakty za viac ako 400 miliárd rubľov (viac ako 4,2 miliardy dolárov).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie