• Dnes je: Utorok 02. marca 2021 meniny má Anežka

Firmu na výrobu vakcíny proti koronavírusu museli evakuovať pre podozrivý balíček

Firmu na výrobu vakcíny proti koronavírusu museli evakuovať pre podozrivý balíček

Ministerstvo obrany uviedlo, že na miesto privolali tím na zneškodnenie munície, ktorý v závode pomáha miestnym úradom.

27.1.2021 (Webnoviny.sk) - Britská farmaceutická výrobná spoločnosť, ktorá vyrába vakcíny proti koronavírusu, musela v stredu čiastočne evakuovať svoj závod po tom, čo tam doručili „podozrivý balíček“.

Britská pobočka firmy Wockhardt, sídliacej v indickom Bombaji, v závode v severnom Walese vyrába očkovaciu látku proti koronavírusu spoločnosti AstraZeneca a Oxfordskej univerzity. Balíček dostala ráno a následne naň upozornila úrady.

Na základe odbornej rady sme miesto čiastočne evakuovali až do úplného vyšetrenia. Bezpečnosť našich zamestnancov a kontinuita podnikania majú naďalej prvoradý význam,“ uviedla firma vo vyhlásení.

Polícia regiónu Severný Wales informovala, že riešia „trvajúci incident“ vo Wrexham Industrial Estate, pričom uzavreli cesty a požiadali obyvateľov, aby sa oblasti do odvolania vyhýbali. Ministerstvo obrany zase uviedlo, že na miesto privolali tím na zneškodnenie munície, ktorý v závode pomáha úradom.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Firma zamestnáva 400 ľudí. Neuviedla však, koľko presne evakuovala.

Wockhardt UK uzavrela dohodu s britskou vládou, ktorá vyhradila výrobnú linku vo waleskom závode na zabezpečenie dodávok vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Viac k téme: evakuácia, Koronavírus, vakcína

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie