• Dnes je: Štvrtok 28. októbra 2021 meniny má Dobromila, Kevin

Finančník Martin Kvietik čelí ďalšiemu obvineniu, týkať sa má korupcie na pozemkovom fonde

Finančník Martin Kvietik čelí ďalšiemu obvineniu, týkať sa má korupcie na pozemkovom fonde

Podľa advokáta však vinu popiera.

19.5.2021 (Webnoviny.sk) - Finančník Martin Kvietik čelí ďalšiemu obvineniu z korupcie. Ako informovala televízia Markíza na svojom webe Tvnoviny.sk, obvinenie sa údajne týka korupčnej schémy na Slovenskom pozemkovom fonde v rokoch 2016 a 2020.

Jeho advokát Dušan Ivan pre TV Markíza povedal, že jeho klient vinu odmieta. Spoločne s ním sú zo spomínaného skutku obvinení ďalší traja ľudia. Aktuálne sú na výsluchu. Po ňom sa vyšetrovateľ s prokurátorom rozhodnú, či budú pre neho opäť žiadať väzbu. Dokopy v rukách polície skončilo až deväť osôb.

Obvinený z korupcie

Najvyšší súd SR 23. marca obvineného finančníka Kvietika ponechal na slobode. Potvrdil tak rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu z pondelka 15. marca. Martin Kvietik je v tomto prípade obvinený z trestného činu prijímania úplatku, pričom skutok sa údajne stal v roku 2017.

Ako uviedol špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, ktorý zastupoval dozorujúceho prokurátora, obvinený Kvietik mal na Pôdohospodárskej platobnej agentúre „viaceré vetvy”, prostredníctvom ktorých preberal úplatky. Obhajoba naopak argumentovala, že keďže bol Martin Kvietik v rámci kauzy Dobytkár začiatkom marca z väzby prepustený, išlo by o opätovnú väzbu v tej istej veci.

Úplatky za milióny eur

Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí Poľnohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Polícia hodnotu poskytnutých úplatkov v rámci tejto kauzy vyčíslila na 10,5 milióna eur.


V skupine osôb obvinených z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú napríklad exšéf PPA Juraj Kožuch, bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír P., bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek K., finančník Martin Kvietik či podnikatelia Norbert B. a Peter K. Medzi ďalšími obvinenými sú aj advokáti či veterinár.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie