• Dnes je: Nedeľa 29. mája 2022 meniny má Vilma

Finančná správa zverejnila informačný materiál, týka sa postupov pri daňových kontrolách právnických osôb

Finančná správa zverejnila informačný materiál, týka sa postupov pri daňových kontrolách právnických osôb

Daňovníci sa v materiáli oboznámia s tým, aké doklady sa od nich môžu pri daňovej kontrole dane z príjmov právnickej osoby vyžadovať a čo môžu očakávať od daňového úradu.

6.10.2021 (Webnoviny.sk) - Finančná správa zverejnila na svojom portáli informačný materiál o postupe pri daňových kontrolách právnických osôb. Ako v tlačovej správe informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská, daňovníci sa v materiáli oboznámia s tým, aké doklady sa od nich môžu pri daňovej kontrole dane z príjmov právnickej osoby vyžadovať a čo môžu očakávať od daňového úradu.

„Daňová kontrola nemá vždy len represívny charakter, v mnohých prípadoch predstavuje pre daňové subjekty aj možnosť overenia a potvrdenia správnosti údajov uvádzaných v daňovom priznaní a teda povinnosti voči štátnemu rozpočtu," tvrdí finančná správa.

Zverejnený materiál obsahuje základné informácie súvisiace s výkonom kontroly dane z príjmov právnickej osoby, hovorí o potrebných druhoch dokladov, dokumentov a informáciách dôležitých pre vykonanie kontroly.

Finančná správa v ňom zverejnila aj zostavy potrebné na vykonanie daňovej kontroly s možnosťou ich predloženia v elektronickej podobe. Okrem toho sú v dokumente uvedené aj oblasti, na ktoré sa môže daňová kontrola zamerať.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie