• Dnes je: Štvrtok 29. júla 2021 meniny má Marta

Finančná správa vylepšila chatbot, Slovákov automaticky upozorní na dôležité termíny

Finančná správa vylepšila chatbot, Slovákov automaticky upozorní na dôležité termíny

Nová služba funguje pre všetkých, ktorí s Taxanou komunikovali na sociálnej sieti Facebook.

12.2.2021 (Webnoviny.sk) - Finančná správa vylepšila svoj automatizovaný chatbot Taxana. Po novom automaticky upozorňuje každého klienta, ktorý s ňou niekedy komunikoval, na dôležité termíny. Ako v tlačovej správe uviedla hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská, klientom finančnej správy tak už neujdú žiadne dôležité termíny.

Nová služba podľa hovorkyne finančnej správy funguje pre všetkých, ktorí s Taxanou komunikovali na sociálnej sieti Facebook. "Naplno bude fungovať po uvoľnení pandemických pravidiel Facebooku," upozornila. Finančná správa zaviedla túto novinku, aby zvýšila non-stop dostupnosť svojich služieb pre klientov.

Taxana v minulom roku prekročila rekordnú métu 195-tisíc používateľov. Ako zdroj informácií chatbot využilo 73 265 nových používateľov, celkovo túto formu komunikácie využilo vlani 195 082 používateľov. Daňový obsah doplnil v roku 2020 aj obsah colnej problematiky, konkrétne preclievania.

Taxana rozšírila aj systémové služby, a to v podobe najnovšej funkcionality zasielania dokumentov a formulárov používateľom automatizovaného chatbotu. Vlani boli najvyhľadávanejšími témami opatrenia týkajúce sa koronavírusu, dane z príjmov fyzických osôb, podávania daňových priznaní, eKasa a dane z pridanej hodnoty.

Viac k téme: chatbox Taxana, Taxana

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie