• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Finančná správa pripravuje novinku pre daňovníkov, zavedie sa od budúceho roka

Finančná správa pripravuje novinku pre daňovníkov, zavedie sa od budúceho roka

Novinku pre daňovníkov finančná správa v súčasnosti intenzívne testuje.

Finančná správa pracuje na novom proklientskom opatrení. Už od budúceho roka sa začne uplatňovať nová legislatívna zmena, ktorá pre daňové subjekty zavedie tzv. inštitút druhej šance pri ukladaní pokút.

Znamená to, že daňové úrady im najskôr zašlú upozornenie na neplnenie si daňovej povinnosti namiesto okamžitého sankcionovania.

Informovala o tom hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Novinka je vo fáze testovania

Novinku pre daňovníkov finančná správa v súčasnosti intenzívne testuje. Do svojho informačného systému zapracovala zmeny, ktoré zavedú tzv. inštitút druhej šance v prípade porušenia niektorého z ustanovení daňového poriadku, ak sa pokuta určuje v rámci ustanoveného rozpätia.

Daňové subjekty tak nebudú pri prvom porušení niektorého z ustanovení daňového poriadku sankcionované pokutou, ale správca dane im najskôr zašle upozornenie vo forme Oznámenia.


„To im štandardne doručíme elektronicky do schránky na Ústrednom portáli verejnej správy,“ uviedla Rybanská. Takýmto spôsobom finančná správa upozorní daňový subjekt na nesplnenie povinností a poučí ho o následkoch ďalšieho porušenia jeho povinností.“

„Druhá šanca“ má potenciál

Finančná správa očakáva, že zavedenie „druhej šance“ má potenciál zlepšiť daňovú disciplínu subjektov a prispeje aj k zlepšeniu výberu daní.


Zmena by sa totiž mohla dotknúť odhadom desiatok tisíc správnych deliktov. Ich počet totiž každoročne rastie. V minulom roku ich bolo najviac, keď finančná správa vystavila cez 175-tisíc rozhodnutí o pokute.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie