• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Finančná správa opäť spúšťa akciu Horúce leto, vlani výška pokút dosiahla 123-tisíc eur

Finančná správa opäť spúšťa akciu Horúce leto, vlani výška pokút dosiahla 123-tisíc eur

Kontroly sa budú týkať vydávania pokladničných dokladov na letných festivaloch alebo na iných miestach s vysokou turistickou návštevnosťou.

Finančná správa aj v tomto roku spúšťa akciu Horúce leto. Kontrolóri finančnej správy aj počas tohto leta zintenzívnia kontroly zamerané na evidenciu tržieb v systéme e-kasa.

Okrem bežne kontrolovaných prevádzok sa viac zamerajú na sezónne prevádzky a letné festivaly.

V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Používanie pokladníc na festivaloch

Kontrolná akcia potrvá od začiatku júla do začiatku septembra tohto roka. Kontrolóri sa zamerajú na používanie pokladníc na hudobných festivaloch, jarmokoch, spoločensko-kultúrnych podujatiach, v baroch, v reštauráciách, kúpaliskách.

Kontroly sa budú týkať vydávania pokladničných dokladov na letných festivaloch alebo na iných miestach s vysokou turistickou návštevnosťou.


Môžu sa pritom realizovať aj formou monitoringu, a to tak, že kontrolóri budú priamo na mieste napojení na systém e-kasa a budú porovnávať zaevidované tržby s reálnym predajom. Ak si podnikateľ bude svoje povinnosti plniť, vyhne sa byrokracii nevyhnutnej pri bežnej kontrole.

Kontrolná akcia

„Rovnakú kontrolnú akciu zrealizovala finančná správa aj vlani, keď v letných mesiacoch preverila až 768 pokladníc, porušenie zákona zistila v 425 prípadoch a celková výška uložených pokút dosiahla 123-tisíc eur,“ informovala Rybanská.


O letných kontrolách finančná správa informuje podnikateľov s cieľom, aby dbali na dodržiavanie zákona a vyhli sa prípadným sankciám. Podľa finančnej správy cieľom nie je rozdávať pokuty, ale podporiť dobrovoľné plnenie daňových povinností.


Zároveň je povinnosťou finančnej správy zabezpečiť, aby podnikatelia dodržiavali zákon a zákazníkom vydávali pokladničné doklady.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie