• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Finančná správa odhalila daňový únik za takmer päť miliónov eur, podnikateľ s hydinou nepochodil ani na súde

Finančná správa odhalila daňový únik za takmer päť miliónov eur, podnikateľ s hydinou nepochodil ani na súde

Krmivo pre hydinu nakupované týmto daňovým subjektom začal chovateľ od určitého času nakupovať sprostredkovane od toho istého dodávateľa, avšak cez reťazec niekoľkých slovenských firiem

Kontrolóri finančnej správy zamedzili ďalším možným daňovým únikom. Odhalili podnikateľa v oblasti chovu a predaja hydiny, ktorý si chcel neoprávnene nárokovať odpočet dane z pridanej hodnoty (DPH), na čo využíval aj podozrivý obchodný reťazec firiem. Daňová kontrola odhalila nálezy za takmer päť miliónov eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Krmivo pre hydinu

Daňové kontroly za viacero zdaňovacích období preukázali, že daňový subjekt vedel o pohybe tovaru, kto je jeho výrobcom a dodávateľom a priamo sa podieľal na tvorbe a uskutočnení obchodnej schémy, ktorej výsledkom bolo získanie výhod v podobe nižšej nadobúdacej ceny výrobných vstupov a odpočítania DPH.

„Krmivo pre hydinu nakupované týmto daňovým subjektom začal chovateľ od určitého času nakupovať sprostredkovane od toho istého dodávateľa, avšak cez reťazec niekoľkých slovenských firiem, ktoré boli založené len za účelom neoprávneného znižovania daňovej povinnosti DPH,“ uviedla finančná správa.

Porušenie daňových zákonov

Konateľmi týchto spoločností boli nespolupracujúce a nekontaktné osoby zo zahraničia. Celkový nález z kontrol sa vyšplhal až na takmer dva milióny eur. Okrem toho finančná správa u prepojených daňových subjektov z reťazca zistila porušenia daňových zákonov vo výške takmer tri milióny eur.

Kontrolovaný podnikateľ so závermi daňovej kontroly nesúhlasil, využil opravné prostriedky a podal tzv. kasačnú sťažnosť. Nepochodil však ani na súde. Najvyšší správny súd SR, ktorý o sťažnosti rozhodoval, dal v plnom rozsahu za pravdu finančnej správe a správnu žalobu zamietol.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie