• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Filipíny má po silnom zemetrasení zasiahnuť cunami, úrady nariadili evakuáciu

Filipíny má po silnom zemetrasení zasiahnuť cunami, úrady nariadili evakuáciu

Vlny cunami by mohli zasiahnuť južné Filipíny a časti Indonézie, Palau a Malajzie.

2.12.2023 (SITA.sk) - V sobotu v noci udrelo pri južných Filipínach silné zemetrasenie s predbežným magnitúdom 7,6. Filipínske úrady vydali výstrahu pred vlnami cunami.

Zemetrasenie udrelo pri ostrove Mindanao o 22:37 miestneho času, pričom vychádzalo z hĺbky 32 kilometrov, uviedla Geologická služba Spojených štátov (USGS). Zatiaľ nie sú správy o škodách a obetiach.

Úrady nariadili evakuáciu

Tichomorské centrum varovania pred cunami uviedlo, že vzhľadom na magnitúdo a lokalitu by vlny cunami mohli zasiahnuť južné Filipíny a časti Indonézie, Palau a Malajzie.

Teresito Bacolcol z Filipínskeho ústavu vulkanológie a seizmológie pre agentúru AP povedal, že odporučili obyvateľom pozdĺž pobrežia provincií Surigao del Sur a Davao Oriental, aby sa okamžite evakuovali na vyššie položené miesta alebo viac do vnútrozemia.

Výška cunami sa môže meniť

Majitelia lodí v prístavoch, ústiach riek alebo plytkých pobrežných vodách pri oboch provinciách by mali zabezpečiť svoje plavidlá a vzdialiť sa od nábrežia. Lode, ktoré sa už nachádzajú na mori, by mali zostať v hlbokých vodách, kým im neodporučia inak.

Bacolcol na základe magnitúda uviedol, že môže udrieť cunami o výške jedného metra, ale v uzavretých zátokách, zálivoch a úžinách to môže byť viac.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie