• Dnes je: Piatok 01. decembra 2023 meniny má Edmund

Fiľakovo zaplatí za elektrinu trojnásobok ako doteraz, šetriť sa bude aj na verejnom osvetlení

Fiľakovo zaplatí za elektrinu trojnásobok ako doteraz, šetriť sa bude aj na verejnom osvetlení

Ušetriť energie pomôže mestu aj nové oplotenie mestského parku, ktoré by malo byť dobudované po ukončení zimy.

Mesto Fiľakovo má vysúťaženú elektrickú energiu na najbližšie dva roky za koncovú cenu vyššiu takmer trojnásobne oproti uplynulým dvom rokom. Ako informoval primátor mesta Attila Agócs, v podstate súťažili už len to, ktorý dodávateľ ponúkne služby za čo najnižšiu maržu. Investície je samospráva nútená obmedzovať a šetriť musí aj na bežnom chode mesta.

Kompenzácia zo strany vlády

„Samotná cena elektriky ako komodity sa odvíja od aktuálnej ceny na burze, to nevieme nijako ovplyvniť. Rátame ešte s výkyvmi obomi smermi. Spoliehame sa na sľúbenú kompenzáciu zo strany vlády na najbližšie tri mesiace, pokiaľ by sme presiahli nejaké stanovené limity,“ popísal primátor aktuálny stav s elektrickou energiou s tým, že napriek tomu je to výrazná záťaž pre mesto.

Fiľakovská radnica je nútená zužovať plánované investície či výdavky na ďalšie projektové dokumentácie.

„Doteraz zazmluvnené projekty by sme však zrealizovať chceli. Šetriť budeme musieť aj na bežnom chode mesta. Doslova budeme musieť sledovať, koľko kúrime, koľko svietime, odkiaľ objednáme papier a podobne,“ doplnil Agócs.

Verejné osvetlenie

Ušetriť energie pomôže mestu aj nové oplotenie mestského parku, ktoré by malo byť dobudované po ukončení zimy.

„Považujem to za dôležitý krok nielen z hľadiska ochrany verejného majetku a poriadku, ale aj z hľadiska úspory elektrickej energie. Ak budeme park na noc zatvárať, čo robí prevažná väčšina miest s podobnými parkmi, nielenže zabezpečíme poriadok, ale budeme môcť v noci v tejto lokalite aj vypínať verejné osvetlenie, čo nám v tejto energetickej kríze ušetrí nemalé náklady,“ objasnil primátor.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie