• Dnes je: Štvrtok 20. januára 2022 meniny má Dalibor

FIFA zmenila formát medzikontinentálnej baráže o postup na MS 2022 v Katare, bude sa hrať iba jedno stretnutie

FIFA zmenila formát medzikontinentálnej baráže o postup na MS 2022 v Katare, bude sa hrať iba jedno stretnutie

Úspešné tímy si vyslúžia posledné dve miestenky na šampionát.

20.11.2021 (Webnoviny.sk) - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) zmenila formát medzikontinentálnej baráže o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta v Katare.

Namiesto plánovaných dvojzápasov "doma-vonku" sa bude hrať iba na jedno stretnutie na neutrálnej pôde.

Účastníci budú známi koncom marca

V baráži budú účinkovať tímy z Ázie, Južnej Ameriky, Oceánie a konfederácie CONCACAF zastrešujúcej reprezentačné mužstvá zo Severnej a Strednej Ameriky. FIFA zatiaľ neoznámila dejiská zápasov na neutrálnej pôde, bude sa však hrať 13. a 14. júna 2022.

Traja účastníci baráže budú známi koncom marca budúceho roka. O zástupcovi Ázie sa rozhodne iba niekoľko dní pred medzikontinentálnou barážou v regionálnom play-off.

Formát sa zjednoduší

Dvojkolové medzikontinentálne baráže boli zavedené v kvalifikácii na MS 1986 v Mexiku. Zvyčajne si vyžadujú cestovanie mužstiev na dlhé vzdialenosti. FIFA aj vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu rozhodla, že tento formát zjednoduší.

Žreb medzikontinentálnej baráže MS 2022 sa uskutoční na budúci týždeň 26. novembra. Základné skupiny "mundialu" vyžrebujú 1. apríla budúceho roka v katarskej Dauhe. V tom čase bude známych 30 z 32 účastníkov. MS v Katare sa uskutočnia od 21. novembra do 18. decembra 2022.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie