• Dnes je: Streda 24. júla 2024 meniny má Vladimír

Ficova vláda bude podľa Gröhlinga stále ukazovať, že nie je sociálna a určite nie demokratická

Ficova vláda bude podľa Gröhlinga stále ukazovať, že nie je sociálna a určite nie demokratická

Poslanci schválili programové vyhlásenie vlády (PVV) a vyslovili tak dôveru vláde Roberta Fica (Smer-SD).

21.11.2023 (SITA.sk) - Schválené programové vyhlásenie vlády (PVV) nie je programom troch suverénnych strán, ale programové vyhlásenie strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

PVV je zlou správou pre občanov

Zvyšné dve strany, Slovenská národná strana a Hlas – sociálna demokracia, „nejakým spôsobom išli iba okolo". Na utorkovej tlačovej besede to uviedol podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) a predseda poslaneckého klubu strany Branislav Gröhling.

„Vieme si predstaviť, čo sa spustí, keď vláda získala dôveru. Budú znižovať tresty svojim ľuďom za korupciu, pripomínam, že to bolo 40 ľudí, ktorí boli odsúdení, budú brať peniaze občianskym združeniam, znižovať rodičovské dôchodky a táto vláda nám bude stále ukazovať, že nie je sociálna a určite nie demokratická," povedal poslanec.

Podľa poslanca Mariána Viskupiča (SaS) je PVV zlou správou pre občanov, ktorí sa nebudú mať ani lepšie, ani pokojnejšie a ani bezpečnejšie.

„Schválený dokument prináša občanom i firmám vyššie dane, z toho vyplývajúci spomalený hospodársky rast a, bohužiaľ, všetky sľuby politikov znovu raz musia zaplatiť len a len ľudia," dodal.

Vystúpili desiatky poslancov

Poslanci schválili programové vyhlásenie vlády (PVV) a vyslovili tak dôveru vláde Roberta Fica (Smer-SD). Za prijatie programového vyhlásenia hlasovalo 78 poslancov, proti bolo 65 a nikto sa nezdržal.

Na hlasovaní o PVV sa nemohol zúčastniť poslanec Pavol Ľupták (SNS), ktorý je momentálne v nemocnici. Predseda vlády Fico predložil poslancom parlamentu PVV minulý týždeň v utorok. V pléne k programovému vyhláseniu vystúpilo celkom 73 poslancov písomne a ústne prihlásených do rozpravy.

Fico v pléne uviedol, že so znením PVV je absolútne stotožnený, keďže bol prítomný pri formulovaní každého jedného odseku a cieľa v dokumente.

Podľa Fica bude „základným prameňom“, o ktorý sa bude opierať činnosť vlády a rozhodnutia vládneho kabinetu, Ústava SR. Taktiež uviedol, že rešpektujú a vážia si členstvo SR v Európskej únii a Severoatlantickej aliancii.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Modrý turistický chodník „Baránok - Alpinka" je dočasne uzatvorený, dôvodom sú práce na sanácii zosuvu cesty

modry turisticky chodnik baranok alpinka je docasne uzatvoreny dovodom su prace na sanacii zosuvu cesty

Modrý turistický chodník „Baránok – Alpinka“ je dočasne uzavretý. Dôvodom sú práce na sanácii zosuvu cesty na pravej strane, v smere od mosta cez Čermeľský potok. Predmetný turistický chodník sa nachádza priamo pod poškodenou cestou.

Uzávera by mala trvať štyri mesiace

„Požiadavka na uzavretie chodníka prišla od zhotoviteľa prác,“ informuje mesto Košice na sociálnej sieti. Samospráva doplnila, že oznamy o uzávere sú umiestnené na oboch koncoch trasy.

„Žiadame verejnosť, aby dodržiavala tieto upozornenia a v žiadnom prípade nevstupovala na chodník,“ apeluje mesto na verejnosť. Predpokladá sa, že uzávera chodníka by mala trvať štyri mesiace.

„Akonáhle dôvody na uzatvorenie chodníka zo strany zhotoviteľa pominú, opätovne sa otvorí a bude plne slúžiť návštevníkom lesoparku,“ dodalo mesto Košice.

Obmedzenia platia aj naďalej

Oprava poškodenej cesty na Bankov začala prípravnými prácami a sanáciou zosuvu. Stavebné práce budú stáť necelých 640-tisíc eur a vykonajú ich počas najbližších štyroch mesiacov. Zhotoviteľom je spoločnosť Colas Slovakia, práce by mali byť ukončené v polovici tohtoročného novembra.

„Na časti cesty na Bankov je pre odtrhnutie a zosunutie krajnice v dĺžke 80 metrov vyhlásená od februára tohto roka mimoriadna situácia. Z tohto dôvodu tam už bol vykonaný orientačný geologický prieskum, ktorého súčasťou boli aj prieskumné vrty,“ pripomenula samospráva. Taktiež pripomenula i to, že dopravné obmedzenia ostávajú v platnosti aj počas sanačných prác.


Počasie