• Dnes je: Nedeľa 26. septembra 2021 meniny má Edita

Fico zastrašovaním policajtov či prokurátorov preráža politické dno, OĽaNO cíti jeho strach

Fico zastrašovaním policajtov či prokurátorov preráža politické dno, OĽaNO cíti jeho strach

Predseda strany Smer-SD podľa hnutia OĽaNO cíti, že kruh sa uzatvára.

5.8.2021 (Webnoviny.sk) - Vyhrážaním sa a zastrašovaním policajtov a prokurátorov šéf strany Smer-SD Robert Fico preráža stále hlbšie politické dno. Konštatuje to v stanovisku koaličné hnutie OĽaNO. Bývalý premiér podľa hnutia cíti, že v dôsledku vyšetrovania trestných káuz sa „kruh uzatvára" a jeho konanie preto vnímajú ako prejav obrovského strachu z politickej a trestnoprávnej zodpovednosti.

V žiadnom prípade to však podľa OĽaNO neospravedlňuje jeho najnovšie vyjadrenia na adresu orgánov činných v trestnom konaní, ktoré sa nápadne približujú k mareniu výkonu spravodlivosti.

Prokuratúra koná nezávisle

„Chápeme, že počas 12-tich rokov svojich korupčných vlád bol Robert F. zvyknutý na zneužívanie orgánov činných v trestnom konaní vo svoj prospech. Táto doba sa však nástupom novej vlády stala minulosťou a polícia a prokuratúra koná nezávisle," zdôraznilo hnutie.

Zároveň je podľa OĽaNO zarážajúce, že klamstvá o manipulácii s trestnými konaniami či kriminalizácii opozície šíri človek, počas ktorého vlády boli krivo obvinení a neprávom vyšetrovaní najvýraznejší predstavitelia politickej konkurencie na čele s Igorom Matovičom, Romanom Mikulcom, Jaroslavom Naďom či Gáborom Grendelom.

Fico vyhrážky popiera

Predseda Smeru ešte v stredu 4. augusta reagoval na vznesenie obvinenia podnikateľovi Miroslavovi Výbohovi, ktorý bol považovaný za jeho blízkeho človeka. V tejto súvislosti povedal, že sa nikdy nikomu nevyhrážal zatváraním.

„Ale pre Slovensko ako suverénny štát bude životne dôležité, aby sa preskúmalo, do akej miery Matovič a jeho dvaja sluhovia Lipšic a Mikulec zneužívali právomoci verejných činiteľov v duchu 50tych rokov na likvidáciu opozície," vyhlásil.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie