• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Fico spochybňovačov holokaustu označil za ignorantov patriacich do blázinca, poukázal na hrôzy histórie (video)

Fico spochybňovačov holokaustu označil za ignorantov patriacich do blázinca, poukázal na hrôzy histórie (video)

Štvrtok je pamätný Deň obetí holokaustu a rasového násilia.

9.9.2021 (Webnoviny.sk) - Každý, kto spochybňuje holokaust, je ignorant a patrí do blázinca. Pri príležitosti pamätného Dňa obetí holokaustu a rasového násilia to vyhlásil predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico. Informoval o tom v tlačovej správe hovorca Smeru-SD Ján Mažgút.

„Dnes (9. septembra pozn. redakcie) sme si pri Pamätníku holokaustu na Rybnom námestí v Bratislave uctili obete jednej z najväčších tragédií ľudskej histórie, pri ktorej boli zavraždené milióny nevinných ľudí.

Dnešný pamätný Deň obetí holokaustu a rasového násilia je príležitosťou, aby sme si tieto hrôzy pripomenuli a odkázali všetkým, ktorí ich popierajú, že existuje obrovské množstvo dôkazov o pravdivosti holokaustu. Aj keď rady preživších tohto pekla z roka na rok rednú, ešte stále žijú svedkovia, ktorých životy táto obrovská tragédia postihla,“ povedal Fico.

Podľa neho nesmieme preto nikdy zabudnúť, popierať a zľahčovať túto tragickú skutočnosť, ktorá sa v minulosti udiala. „Tvrdiť opak je len obyčajná lož a ignorácia histórie,“ dodal šéf Smeru-SD.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie