• Dnes je: Piatok 15. októbra 2021 meniny má Terézia

Fico: Slovensko je na ceste do pekla (video)

Fico: Slovensko je na ceste do pekla (video)

Poslanec NR SR za stranu SMER-SD Robert Fico počas rokovania 40. schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 23. september 2021.

Slovensko je na ceste do pekla. Môže za to pripravovaná deregulácia pri cenách energií a pripravovaná ešte väčšia liberalizáciu trhu s energiami. Povedal to v rozprave na mimoriadnej schôdzi o cenách energií predseda strany Smer-SD Robert Fico.

„Tá vaša neviditeľná ruka trhu spôsobí výrazný nárast cien energií. Trh to nikdy nevyrieši. Trh iba zabezpečí, že bohatí sú bohatší a chudobní chudobnejší,“ zdôraznil Fico, ktorý žiada vládu, aby verejnosti predstavila, čo ide robiť s cenami energií.

Predseda Smeru-SD tiež žiada vládu, ministra hospodárstva a predsedu vlády, aby robili nejaké kroky v otázke nového plynovodu Nord Stream 2.

„Nevidíme aktivitu, nevidíme, že by vláda, predseda vlády, minister hospodárstva robili nejaké kroky,“ konštatoval Fico s tým, že vďaka plynovodu Nord Stream 2 môže Slovensko prísť o nemalé peniaze vo výške 300 až 400 miliónov eur ročne z tranzitu plynu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie