• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Fico sa obrátil na Európsku komisiu, na Slovensku sa porušujú ľudské práva a zásady právneho štátu

Fico sa obrátil na Európsku komisiu, na Slovensku sa porušujú ľudské práva a zásady právneho štátu

Aktuálnu situáciu bývalý trojnásobný predseda vlády prirovnal k 50.

20.9.2021 (Webnoviny.sk) - Predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico vyzval Európsku komisiu (EK), aby sa začala zaoberať dodržiavaním zásad právneho štátu na Slovensku.

Fico to povedal na pondelkovej tlačovej konferencii.

Podľa bývalého trojnásobného predsedu vlády sú v súvislosti s väzobným stíhaním obvinených v korupčných kauzách porušované ľudské práve a zásady právneho štátu. Fico situáciu prirovnal k 50. rokom minulého storočia a čistkami československých stalinistov.

„Situácia je natoľko vážna, že musíme začať hovoriť o otvorení zmluvy o Európskej únii. Tá vo svojom článku sedem odsek dva hovorí úplne jasne, že Európska rada môže na návrh jednej tretiny členských štátov alebo na návrh EK a po získaní súhlasu od Európskeho parlamentu jednomyseľne rozhodnúť o existencii závažného alebo pretrvávajúceho porušenia hodnôt, na ktorých je založená Európska únia,“ povedal Fico.

Predseda Smeru-SD pripomenul informácie z tajnej správy Slovenskej informačnej služby (SIS) o existencii skupiny vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry a prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorá ovplyvňuje svedkov a manipuluje svedecké výpovede.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie