• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Fico pripravil Slovensku medzinárodnú hanbu a čaká nás izolácia, tvrdí hnutie OĽaNO (video)

Fico pripravil Slovensku medzinárodnú hanbu a čaká nás izolácia, tvrdí hnutie OĽaNO (video)

Podľa Remišovej poslanci Smeru prídu o akýkoľvek politický vplyv, môžu sa potĺkať po europarlamente a piť kávu v parlamentnom bufete.

13.10.2023 (SITA.sk) - Šéf Smeru-SD Robert Fico pripravil Slovensku medzinárodnú hanbu a počas jeho vlády nás čaká izolácia v Európskej únii. Konštatuje to strana OĽaNO a priatelia v reakcii na to, že Strana európskych socialistov pozastavila členstvo jeho strane.

„Vláda Smeru-SD, Hlasu-SD a Slovenskej národnej strany (SNS) výrazným spôsobom poškodí životy ľudí a záujmy Slovenska.

V Európskej únii bude izolovaná,“ povedal Peter Pollák z OĽaNO dnes na tlačovej besede.

Fica nebudú brať vážne

Fico už deklaroval, že 26. - 27. októbra chce zastupovať Slovensko na samite Európskej únie.

„Myslíte si, že ho tam niekto bude brať vážne a jeho názory budú rešpektované? S veľkou pravdepodobnosťou s ním nikto nebude koordinovať žiadny postup,“ myslí si Pollák, podľa ktorého bude Fico v Únii izolovaný rovnako ako maďarský premiér Viktor Orbán.

Pollák pripomenul, že na pomoc Nemecka pri obrane slovenských hraníc Fico reagoval vyhlásením, že koalícia chce privítať nemecký Wehrmacht (názov ozbrojených síl nacistického Nemecka používaný od roku 1935 do roku 1945, pozn. SITA).

Na pôde EÚ nie sú vítaní

Aj tento výrok podľa neho výrazne prispel k rozhodnutiu Strany európskych socialistov, rovnako ako aj výroky Ľuboša Blahu, ktorý aj s Ficom nabádal ľudí skandovať vulgarizmy na adresu prezidentky Zuzany Čaputovej. Zároveň podotkol, že európski socialisti pozastavili asociované členstvo aj Hlasu-SD a jasne uviedli, že spojenie s radikálne pravicovou Slovenskou národnou stranou je pre nich neprípustné.

„Dali tým jasne najavo Smeru, Hlasu aj SNS, že nie sú vítaní na pôde EÚ so svojimi názormi,“ uviedol Pollák. Dodal, že každá europarlamentná frakcia koordinuje pred samitom svoj postup, s Ficom nikto postup koordinovať nebude.

Oklamaní voliči

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová, ktorá kandidovala v koalícii s hnutím OĽaNO a priatelia a Kresťanskou úniou, podotkla, že poslanci Smeru v Európskom parlamente prídu o akýkoľvek politický vplyv.

„Môžu sa potĺkať po europarlamente a piť kávu v parlamentnom bufete,“ povedala.

Remišová zdôraznila, že v EP sa bude hovoriť o dôležitých rozhodnutiach v oblasti migračnej politiky či o emisnej norme 7, ktorá by mala veľký dopad na automobilový priemysel na Slovensku, a môže potenciálne ohroziť pracovné miesta.

„Preto je veľmi dôležité, aby naše pripomienky boli vzaté do úvahy. Doma sa môžete naparovať koľko chcete, ale bez spojencov v Európe nič nepresadíte. Z jalového nadávania na Brusel sa ľudia nenajedia. Voliči Smeru, Hlasu a SNS boli hrubo oklamaní,“ skonštatovala.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie