• Dnes je: Nedeľa 26. septembra 2021 meniny má Edita

Fico považuje návrh zákona o výhodách pre zaočkovaných za diskriminačný, po schválení sa obráti na ústavný súd (video)

Fico považuje návrh zákona o výhodách pre zaočkovaných za diskriminačný, po schválení sa obráti na ústavný súd (video)

Sme rodina podporila novelu napriek tomu, že Kollár avizoval, že za ňu nezahlasujú.

24.7.2021 (Webnoviny.sk) - Opozičná strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) sa po schválení novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia obráti na Ústavný súd SR. Na sobotňajšej tlačovej konferencii to oznámil predseda strany Robert Fico.

Návrh je podľa neho „totálne diskriminačný" a zavádza dve kategórie ľudí na Slovensku, a to zvýhodnených a nezvýhodnených. Zdôraznil, že budú žiadať ústavný súd, aby ho vyhlásil za zákon, ktorý je v rozpore s Ústavou SR.

Kollár sa nezúčastnil hlasovania

Nezaradený poslanec parlamentu a predseda strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini na tlačovej besede povedal, že všetci jedenásti poslanci okolo neho hlasovali proti predmetnej novele.

Poukázal na to, že líder hnutia Sme rodina a predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár sa na hlasovaní nezúčastnil, pretože je pravdepodobne na ceste na dovolenku a zastupovaním poveril podpredsedu NR SR Gábora Grendela (OĽaNO).

Rozprava by mala prebiehať v noci

Rozprava v druhom čítaní by mala podľa Pellegriniho prebiehať v noci.

Predmetnou právnou úpravou majú zaočkovaní získať výhody. Novela je aktuálne v druhom čítaní, parlament o nej rokuje v skrátenom legislatívnom konaní. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) na sobotňajšej tlačovej konferencii informoval, že nezaočkovaní v prípade zhoršenia epidemickej situácie nebudú platiť za testy do práce, pri návšteve obchodov a škôl.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie