• Dnes je: Štvrtok 05. augusta 2021 meniny má Hortenzia

Fico: Pani ministerka Kolíková, okamžite vysvetlite, čo sa stalo vo väznici v Prešove Milanovi Lučanskému!

Fico: Pani ministerka Kolíková, okamžite vysvetlite, čo sa stalo vo väznici v Prešove Milanovi Lučanskému!

Ministerka spravodlivosti vylúčila akékoľvek cudzie zavinenie v prípade hospitalizácie bývalého policajného prezidenta

Všetky okolnosti prípadu chce dať ministerka preveriť. Reagovala tak na výzvu opozičného poslanca Národnej rady SR Roberta Fica.

Ministerka podotkla, že zachytila rôzne konšpirácie a dezinformácie o zraneniach Milana L., ktorého zadržala polícia v rámci akcie Judáš.

Vo veci som komunikovala aj s dozorovým prokurátorom, ktorý rovnako nemal v tejto súvislosti žiadne podozrenia.

V každom prípade iniciujem preverenie všetkých okolností a chcem, aby akékoľvek pochybnosti o tom, ako prebehla táto skutočnosť, boli preverené,“ dodala.


Ministerke je ľúto, že sa Fico pri argumentáciách opiera o informácie šíriace sa po rôznych alternatívnych a dezinformačných weboch. Zároveň však poznamenala, že ju to už ani neprekvapuje.


"Nielenže Milan L. išiel do väzby bez dôvodov, nielenže tam sedí na základe výpovede človeka, ktorý je kajúcnikom, ale dnes leží v nemocnici v Ružomberku po ťažkej operácii s ťažkým zranením hlavy," uviedol Fico.Zachytila som rôzne konšpirácie a dezinformácie o zraneniach bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ktoré sa šíria internetom. Chcem k tomu povedať, že o celej situácii týkajúcej sa bývalého policajného prezidenta som bola, samozrejme, ihneď informovaná zo Zboru väzenskej a justičnej stráže.


Z informácií, ktoré mám, môžem vylúčiť akékoľvek cudzie zavinenie, či napadnutie. Vo veci som komunikovala aj s dozorovým prokurátorom, ktorý rovnako nemal v tejto súvislosti žiadne podozrenia. V každom prípade, s ohľadom na všetko iniciujem preverenie všetkých okolností a chcem, aby akékoľvek pochybnosti o tom, ako prebehla táto skutočnosť, boli preverené. Čo sa týka zdravotného stavu pána Lučanského, k tomu má právo sa v plnosti vyjadriť pán Lučanský a primerane podľa svojho mandátu aj jeho advokát.


To čo ale môžem povedať je, že nemám vedomosť, že by pán Lučanský utrpel iné zranenia, ako tie, ktoré sú skôr dôsledkom vlastnej neopatrnej činnosti a ktoré sú menej závažné a súčasne, ktoré iniciatívne a preventívne vyšetril personál v príslušnom ústave a následne sa im aj venoval personál v príslušnej nemocnici.

Zdroj: Facebook Mária Kolíková


Počasie