• Dnes je: Piatok 27. mája 2022 meniny má Iveta

Fico odignoruje Zelenského prejav v parlamente. Nebude počúvať človeka, ktorý klame (video)

Fico odignoruje Zelenského prejav v parlamente. Nebude počúvať človeka, ktorý klame (video)

To, čo hovorí Volodymyr Zelenskyj podľa šéfa strany Smer-SD poškodzuje záujmy Slovenska.

9.5.2022 (Webnoviny.sk) - Predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico nebude v utorok 10. mája prítomný v rokovacej sále parlamentu na vystúpení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktoré sa uskutoční prostredníctvom telemosta. Fico to v pondelok povedal na tlačovej konferencii Smeru-SD pred budovou ministerstva hospodárstva.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Určite tam nebudem," vyhlásil Fico s tým, že nebude počúvať človeka, ktorý „klame na dennej báze“. To, čo hovorí Zelenskyj podľa Fica poškodzuje záujmy SR. Šéf Smeru-SD poznamenal, že zastavenie dodávok ropy a plynu „hrubo poškodzuje" národné záujmy Slovenska. Poslanec Ladislav Kamenický (Smer-SD) tiež uviedol, že sa „maškarády“ v parlamente nezúčastní.

Rozčúlený Kollár sa vyhráža Ukrajincom: Drzosť, nech nám len skúsia vypnúť plyn

Šéf parlamentu Boris Kollár emotívne reagoval na informácie, že by prúdenie plynu smerom na Slovensko mohla zastaviť aj ukrajinská strana. Ropa a plyn, keď sa od týchto komodít odstrihneme, najviac v únii poškodí Slovensko, tvrdil v nedeľňajšej relácii o 5 minút 12 v RTVS.


“Ukrajina nemá čo hroziť, musím sa ohradiť, toto ma urazilo. Slovensko robí maximum pre Ukrajinu, dostali S-300, dostávajú materiál, dostávajú humanitnú pomoc, dostávajú pomoc tí ľudia, ktorí utekajú a oni si dovolia tú drzosť ešte nás kárať, že nás oni vypnú. Nech to skúsia, urobím všetko pre to, aby sme zastavili akúkoľvek pomoc Ukrajine. Toto ma tak nahnevalo, že ešte teraz mám z toho tlak,” povedal rozčúlený Kollár.

Vypnutie plynu si nevie predstaviť. “Pevne verím, že bude mať ministerstvo hospodárstva dostatok súdnosti, aby to zabezpečil tak, aby naša krajina mala ďalej plyn. My bez toho plynu rozvrátime kompletne celú ekonomiku,” uviedol a dodal, že by zaplatil aj šekelami, “hocičím”. Ak nebudeme mať plyn, prestaneme vyrábať, tu bude hladomor a chudoba, povedal.


Na pripomienku moderátora, že Rusko má denný príjem 900 miliónov dolárov z týchto surovín, reagoval pripomenutím dôsledkov pre Slovensko: „A viete, koľko by sme my mali na našej strane stratu a rozvrátenú ekonomiku, keby nám vypli ten plyn, viete, pán redaktor? Ani vy by ste nedostali túto výplatu, čo máte teraz, by ste mohli prísť o svoje zamestnanie… …toto, keď počúvam, tak mi normálne vrie krv v žilách“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie