• Dnes je: Pondelok 25. septembra 2023 meniny má Vladislav

Fico nevzdáva boj o nový termín predčasných volieb, smeráci napísali list prezidentke Čaputovej (video)

Fico nevzdáva boj o nový termín predčasných volieb, smeráci napísali list prezidentke Čaputovej (video)

Robert Fico uviedol, že pokiaľ nebude hlava štátu na list reagovať, pristúpia k návrhu na zvolanie ďalšej mimoriadnej schôdze.

28.2.2023 (SITA.sk) - Opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) sa v otvorenom liste obrátila na prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby zvolala stretnutie predsedov parlamentných politických strán a spoločne rokovali o zmene termínu predčasných parlamentných volieb zo septembra na jún alebo 1. júl.

V hre aj mimoriadna schôdza

„Pokiaľ budú niektoré politické strany naďalej trvať na podmienke vymenovania úradníckej vlády, mám ako predseda politickej strany za stranu Smer-SD poverenie rokovať o vyslovení dôvery a podpory takejto úradníckej vláde," citoval predseda Smer-SD Robert Fico stanovisko v liste na utorňajšej tlačovej besede.

Dodal, že si počkajú na vyjadrenie prezidentky Čaputovej a podľa toho sa rozhodnú, kedy podajú ďalší návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze. Fico zároveň uviedol, že pokiaľ nebude hlava štátu na list reagovať, pristúpia k návrhu na zvolanie ďalšej mimoriadnej schôdze.

Hlas-SD by na stretnutie prišiel

Podpredseda Hlasu-SD Erik Tomáš na utorňajšej tlačovej besede povedal, že ak prezidentka Čaputová zvolá stretnutie predsedov parlamentných politických strán, ktorí by spoločne rokovali o zmene termínu predčasných parlamentných volieb zo septembra na jún alebo 1. júl, zástupcovia strany Hlasu sa na ňom zúčastnia.

„Hlavnú zodpovednosť za to, že voľby do Národnej rady SR sa budú konať až 30. septembra, nesú vládni poslanci parlamentu, ale spoluzodpovedná je aj prezidentka Čaputová," myslí si Tomáš. Zároveň vyzval hlavu štátu, aby urobila maximum pre to, aby sa voľby konali v júni, prípadne 1. júla.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 25. september 2023

horoskopy na dnes pondelok 25 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Sentimentálne nálady sú na príťaž nielen vám, ale aj vášmu okoliu. Nemali by ste sa stále ľutovať, radšej konečne urobte konkrétne kroky, na nápravu súčasného stavu.

Býk 21.4. - 21.5.

Vašu citlivú dušu podporí človek, ktorého ste poznali len z videnia. Dobre si však premyslite, či vaše novo prebudené city neohrozia harmóniu v partnerskom zväzku.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte pocit, že sa všetci sprisahali proti vám? Situácia sa zmení po absolvovaní rozhovoru, ktorý vás čaká okolo obeda. Zosilnie vaša slabosť pre opačné pohlavie.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnešok je priaznivý pre tých, ktorí potrebujú nové nápady a inšpiráciu. Venujte pozornosť aj zdanlivým maličkostiam, ktoré sa neskôr môžu ukázať ako rozhodujúce.Všetky Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie