• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Fico minie desiatky tisíc eur zo štátneho rozpočtu na vlastnú reklamu, tvrdí Heger a žiada zrušiť mimoriadnu schôdzu

Fico minie desiatky tisíc eur zo štátneho rozpočtu na vlastnú reklamu, tvrdí Heger a žiada zrušiť mimoriadnu schôdzu

Strana Smer-SD podala návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, ktorá sa uskutoční v piatok 21.

20.7.2023 (SITA.sk) - Bývalý predseda vlády a líder Demokratov Eduard Heger vyzval predsedu strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica, aby stiahol svoj návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR. Podľa Hegerových slov je zbytočná.

Pán Fico, dohoda medzi samosprávami a vládou je na stole. Nezaťažujte ľudí svojou kampaňou a zrušte schôdzu. Sú to desiatky tisíc eur, ktoré chcete minúť zo štátneho rozpočtu len kvôli vlastnej reklame. Je to zbytočná schôdza a vaše ,dôrazné žiadanie´ žiadny problém nevyrieši," uviedol Heger v tlačovej správe.

Ďalej tvrdí, že peniaze pre samosprávy v štátnom rozpočte sú, pretože jeho vláda pre ne vyčlenila 200 miliónov eur. Zároveň verí, že úradnícka vláda samosprávam vyplatí zvyšných 108 miliónov eur.

Pod návrh sa okrem poslancov Smeru-SD podpísali aj nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu (Život-NS). Strana sa prostredníctvom schôdze pokúsi požiadať úradnícku vládu, aby uvoľnila kompenzáciu 108 miliónov eur pre obce, mestá a samosprávy. Ak sa im finančne nepomôže, situácia sa podľa Fica dramaticky zhorší. V štátnom rozpočte na rok 2023 je schválená rezerva vo výške 860 miliónov eur práve na kompenzácie vysokých cien energií. "Bola dohoda, že z týchto peňazí pôjde 200 miliónov práve pre mestá, obce a vyššie územné celky, ale k tomu nedošlo,“ tvrdí Fico.

Viac k téme: mimoriadna schôdza, Opozícia, Predseda strany Demokrati, Predseda strany Smer-SD, Samosprávy, Výzva
Zdroj: SITA.sk - Fico minie desiatky tisíc eur zo štátneho rozpočtu na vlastnú reklamu, tvrdí Heger a žiada zrušiť mimoriadnu schôdzu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie