• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Fico: Máme otvorený politický konflikt s pani prezidentkou, my to nezakrývame (video)

Fico: Máme otvorený politický konflikt s pani prezidentkou, my to nezakrývame (video)

Smeráci tu vraj nie sú na to, aby rokovali výhradne o návrhoch OĽaNO.

29.5.2023 (SITA.sk) - Poslanci za stranu Smer-SD tu nie sú na to, aby rokovali výhradne o návrhoch hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

Predseda strany Robert Fico tým zdôvodnil skutočnosť, že klub Smeru-SD sa neprezentoval, a tým neumožnil otvorenie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR. Tú žiadal zvolať klub OĽaNO.

„Opäť chceli rokovať o všetkom možnom, len nie o tom, čo je pre Slovensko dôležité. V utorok sa budeme opäť pozerať na chaos, ktorý bude šíriť pán predseda parlamentu a jeho bývalí koaliční partneri," povedal Fico.

Smeráci idú za premiérom

Keďže v pondelok sa mimoriadnu schôdzu nepodarilo otvoriť ani po dvoch pokusoch, predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) ju odložil na utorok o 9:00.

V pondelok popoludní sa predstavitelia strany Smer-SD stretnú s predsedom vlády Ľudovítom Ódorom. Premiér chce so stranami hovoriť o možnej podpore programového vyhlásenia vlády.


Smer-SD už vopred avizoval, že Ódorovej vláde neplánuje vyjadriť dôveru. Programové vyhlásenie vlády by podľa Fica malo byť len inventúrou toho, čo tu napáchala predošlá vláda.

Návrat Mikloška do KDH

Fico zároveň vyzval podpredsedníčku Európskej komisie Věru Jourovú, ktorá je v súčasnosti na Slovensku, aby sa stretla s predstaviteľmi Smer-SD. Chce, aby si „vypočula, čo sa tu dialo za posledné tri roky, čo sa týka porušovania ľudských práv".


Na margo vyjadrenie prezidentky Zuzany Čaputovej v nedeľňajšej relácii RTVS O 5 minút 12 Fico povedal, že mu je úplne jedno, že voči nemu prezidentka plánuje podniknúť právne kroky.


„My máme otvorený politický konflikt s pani prezidentkou, my to nezakrývame. Či podá desať alebo dvadsať žalôb, aj tak budeme hovoriť, že prezidentka škodí tejto krajine," vyhlásil. Na adresu Františka Mikloška, ktorý sa vracia do KDH, Fico povedal, že je rád, že má moc prebúdzať politických zombíkov a víta Mikloška späť.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie