• Dnes je: Piatok 22. septembra 2023 meniny má Móric

Fico k mafiánskym praktikám pridal aj šírenie strachu, tvrdia stredopravé strany a odmietajú ruskú propagandu

Fico k mafiánskym praktikám pridal aj šírenie strachu, tvrdia stredopravé strany a odmietajú ruskú propagandu

Predseda strany Smer-SD Robert Fico teraz podľa strán pribral k mafiánskym praktikám i šírenie dezinformácii a strachu.

5.6.2023 (SITA.sk) - Dohoda stredopravých strán Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana odmieta využívať šírenie dezinformácií na politický boj. Odmietajú i šírenie proruskej a protizápadnej propagandy tak, ako to robia niektoré politické subjekty.

V tlačovej správe to za volebnú stranu Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana uviedol Pavel Macko. Doplnil, že veria v transparentnosť volieb, ktorú možno posilniť nomináciou svojich zástupcov do volebných komisií. Zodpovední politici by podľa volebnej strany mali riešiť jestvujúce problémy, nie vytvárať nové.

Strašenie voličov

Bohužiaľ, strany, ktoré nemajú uveriteľný program, na čele so stranou Smer-SD, sa rozhodli strašiť občanov a vyvolávať nenávisť prostredníctvom klamstiev, aby sa dostali k moci," uvádza sa v tlačovej správe.

Politické subjekty reagujú na tlačové konferencie, ktoré minulý týždeň zvolala strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), ku ktorým prizvali i poslanca parlamentu Tomáša Tarabu, a ktoré sú podľa volebnej strany mimo reality.

V priamom prenose sme videli a počuli znášku krivých obvinení, výmyslov, ktoré boli pokusom vystrašiť voličov," uviedli. Cieľom Smeru a Tarabu je podľa nich podkopať demokraciu a prostredníctvom šírenia dezinformácií vopred spochybniť demokratické voľby. Dezinformácie a konšpirácie predstavujú podľa volebnej strany veľké riziko a môžu i zabíjať.

Šírenie dezinformácií

„Pre dezinformácie ľudia odmietajú elementárne hygienicko-bezpečnostné opatrenia, strácajú dôveru vo verejné inštitúcie alebo demokratický systém. Krajiny ako Rusko voči nám vedú dlhodobo otvorenú hybridnú vojnu. Cieľom je paralyzovať štátne orgány v našej krajine, podlomiť našu schopnosť prijímať potrebné rozhodnutia a vytvárať si podmienky na presadzovanie ruských záujmov," píše sa v tlačovej správe.


Predseda strany Smer-SD Robert Fico teraz podľa strán pribral k mafiánskym praktikám i šírenie dezinformácii a strachu. „Je to až neuveriteľné, ako sa Robert Fico a strana Smer-SD snaží vystrašiť občanov Slovenska s cieľom vyvolávať nenávisť voči predstaviteľom štátu a tretiemu sektoru“, vraví predseda politickej strany Občianski demokrati Slovenska a expert na problematiku bezpečnosti spoločnej kandidátky strán Macko.

Ficova tlačová konferencia

Podľa volebnej strany stredopravých subjektov by si ale predseda Smeru-SD mal uvedomiť, že jeho metódy šírenia konšpirácií a poplašných správ nebudú fungovať donekonečna.


Pán Fico, ale aj pán Taraba, by sa mali rozpamätať na tlačovú konferenciu, počas ktorej Fico zvolával Bezpečnostnú radu štátu pre dlažobné kocky. Tie mali byť pripravené na akýsi ozbrojený protest proti jeho vláde. Ukázalo sa však, že to bol obyčajný stavebný materiál,“ hovorí Macko.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 22. september 2023

horoskopy na dnes piatok 22 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 22. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Povinností bude priveľa, bez pomoci ich nezvládnete. Stretnete spriaznenú dušu, o ktorej ste ani netušili. Myslite na svoje fyzické aj duševné zdravie.

Býk 21.4. - 21.5.

Budete stáť pred dôležitým rozhodnutím, musíte reagovať pružne a rýchlo. Inak pustíte šancu pomedzi prsty. Vo finančných záležitostiach radšej pribrzdite.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pokúste sa nezaťahovať osobné spory do pracovných záležitostí. Vlastnou nerozvážnosťou môžete naštrbiť svoju doteraz bezchybnú profesionálnu povesť.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše návrhy budú prijímať s takým nadšením, s akým ste ani nerátali. Pokúste sa ponuku ešte rozšíriť. Nemyslite však len na to, ako ľahko prísť k zisku.Všetky Horoskopy pre Piatok 22. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie