• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Fico je novodobý Mečiar a chce odstaviť vyšetrovateľov, tvrdia Demokrati a pripravili vlastné uznesenie (video)

Fico je novodobý Mečiar a chce odstaviť vyšetrovateľov, tvrdia Demokrati a pripravili vlastné uznesenie (video)

Fico chce podľa Naďa „odpáliť“ vyšetrovateľov, ktorí vyšetrujú korupčné kauzy jeho ľudí.

18.8.2023 (SITA.sk) - Strana Demokrati pripravila vlastné uznesenie o tom, že šéf Smeru-SD Robert Fico konšpiruje a šíri klamstvá. Uznesenie predloží v pléne Národnej rady SR v prípade otvorenia mimoriadnej schôdze, ktorú zvolal predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) na pondelok 21. augusta na návrh strany Smer-SD a nezaradených poslancov okolo Tomáša Tarabu.

Fico je novodobý Vladimír Mečiar

Demokrati v piatok neúspešne žiadali o spoločné stretnutie s ďalšími demokratickými stranami, na ktorom by sa dohodli na spoločnom postupe na mimoriadnej schôdzi. Tvrdia, že Fico je novodobý Vladimír Mečiar a chce odstaviť nepohodlných vyšetrovateľov za to, že vyšetrujú jeho ľudí.

„Tu reálne hrozí, že v pondelok bude otvorená mimoriadna schôdza NR SR k štátnemu prevratu, ktorý sa deje v hlave Roberta Fica. Keby to nebolo vážne, je to smiešne,“ povedal poslanec Juraj Šeliga z Demokratov.

Poukázal na to, že situácia je mimoriadne vážna, keďže Fico chce, aby mu parlament posvätil, že politika bude stáť nad zákonom. Uznesením chce prikázať vláde, aby zasiahla do vyšetrovaní a postavila vyšetrovateľov NAKA mimo službu. Podľa Šeligu reálne hrozí, že sa nájde 76 poslancov na otvorenie schôdze.

„V Saske, v PS alebo v OĽaNO nevedia počítať? Kolegov sme dnes volali, pretože sme sa chceli na to pripraviť a v tomto boji ukázať silu. Ak má dnes niekto pocit, že má veľká percentá, a tým pádom sa nemusí baviť s nikým, je to chyba,“ skonštatoval.

Viaceré centrá zla

Bývalý minister obrany Jaroslav Naď prirovnal Fica k expremiérovi Vladimírovi Mečiarovi. „Keď som si prečítal návrh, ktorý pripravil Fico, tak ak niekto pochyboval o tom, že Robert Fico je novodobý Vladimír Mečiar, toto je corpus delicti,“ vyhlásil.

Fico chce podľa neho „odpáliť“ vyšetrovateľov, ktorí vyšetrujú korupčné kauzy jeho ľudí. Naď je presvedčený, že na Slovensku sa otvorili viaceré centrá zla.

„Okrem Smeru, ktorý už poznáme, tu prišiel Danko so sumárom toho najhoršieho, čo našiel na ulici, okrem toho sú tu fašisti. Ak by sa to po voľbách spojilo do jedného centra zla, tak by naozaj na Slovensku hrozilo, že tu celé demokratické zriadenia bude zrušené,“ povedal Naď.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie