• Dnes je: Sobota 31. júla 2021 meniny má Ignác

Fico: Hegerova vláda si ide kupovať neprispôsobivých voličov a trestá slušných ľudí (video)

Fico: Hegerova vláda si ide kupovať neprispôsobivých voličov a trestá slušných ľudí (video)

Medzi vládnou koalíciou a opozíciou sa podľa Roberta Fica začali preteky, kto dá deťom viac.

13.5.2021 (Webnoviny.sk) - Vládna koalícia si ide kupovať neprispôsobivých voličov a trestá slušných ľudí. Vo videu to na sociálnej sieti povedal predseda strany Smer-SD Robert Fico. Reagoval tak na zámer vládnej koalície jednorazovou sumou 333 eur pomôcť každému dieťaťu žijúcemu v rodinách, ktorých príjem je do dvojnásobku životného minima.

Preteky, kto dá deťom viac

Podľa Fica sa tak medzi vládnou koalíciou a opozíciou začali preteky, kto dá deťom viac. „Dajú peniaze len tým deťom, ktoré žijú v rodinách, ktoré sú pod nejakou hranicou životného minima a v hmotnej núdzi," upozornil Fico.

Vládna koalícia podľa neho vyraďuje z podpory rodinám všetkých slušných ľudí, ktorí pracujú, ako aj tých, ktorí nepracujú, lebo pracovať nemôžu.

„Niekto bude s jedenástimi deťmi z osady utekať na príslušný úrad a vyberie si 3 300 eur na svoje deti. Tieto peniaze neskončia na potravinách, ani na oblečení pre deti, ale skončia na alkohole, možno na mobilných telefónoch, alebo iných radostiach," dodal šéf strany Smer-SD.

Na príspevku sa zhodla koaličná rada

Vláda vyplatí jednorazový príspevok na dieťa v sume 333 eur rodinám, ktoré sú v hmotnej núdzi. Na stredajšej tlačovej besede to oznámil premiér Eduard Heger s tým, že sa na tom zhodla koaličná rada.

Podľa ministra práce a sociálnych vecí Milana Krajniaka (Sme rodina) pôjde v prvej fáze o príspevok pre 45,7-tisíca detí v hmotnej núdzi. Rezort práce vyplatí príspevky na tieto deti do leta. „Stačí na to nariadenie vlády," povedal.

V druhom kroku, ktorý by mal nasledovať na jeseň tohto roka, by malo ministerstvo práce vyplatiť tento príspevok ďalším skupinám detí. Podľa Krajniaka pôjde o skupiny odstupňované podľa toho, do akej miery ich ohrozila pandémia.

„Medzi deťmi, ktoré máme v rodinách v hmotnej núdzi a 1,5-násobkom životného minima, máme 147-tisíc 653 detí," povedal. S príjmom medzi 1,5-násobkom až dvojnásobkom životného minima sa podľa neho nachádza 203 tisíc 270 detí. „Toto budú ďalšie dve skupiny detí, ktorým príde pomoc," povedal. V tomto prípade je však potrebné zmeniť legislatívu v parlamente.

Tieto dve skupiny tak podľa Krajniaka dostanú finančnú pomoc v septembri alebo októbri tohto roka. „Toto riešenie pomôže tým, ktorí to naozaj potrebujú," dodal. Takýto príspevok by tak malo dostať približne 400-tisíc detí z celkového počtu 1,1 milióna nezaopatrených detí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie