• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Federálna správa letectva tvrdí, že netesnosť kohútikov v Boeingoch 787 môže ohroziť bezpečnosť letu

Federálna správa letectva tvrdí, že netesnosť kohútikov v Boeingoch 787 môže ohroziť bezpečnosť letu

Tento krok prichádza po správach o tom, že v niektorých lietadlách sa voda z toaliet dostala pod podlahu kabíny a do priestorov pre elektronické zariadenia.

8.4.2023 (SITA.sk) - Predstavitelia amerického Federálneho leteckého úradu (FAA) sa obávajú, že úniky z vodovodných kohútikov v lietadlách Boeing 787 by počas letu mohli predstavovať bezpečnostné riziko v dôsledku presakovania vody do elektroniky lietadiel. FAA preto navrhol nariadiť opakované kontroly a v prípade zistenia netesností výmenu častí kohútika.

Úrad uviedol, že úniky vody by mohli poškodiť kritické vybavenie lietadla a ohroziť bezpečnosť letu a pristátia. Tiež uviedol, že jedna letecká spoločnosť našla mokrý koberec v kokpite lietadla a keď skontrolovala celú svoju flotilu Boeingov 787, našla „viacero“ lietadiel s presakujúcim kohútikom. FAA však neidentifikoval leteckú spoločnosť.

Boeing v novembri informoval letecké spoločnosti o probléme, na ktorý natrafili v súvislosti s tesnením. Spoločnosť to vtedy popísala ako „pomalý únik“. Boeing však zároveň uviedol, že problém sa týkal iba určitých strojov typu 787.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie