• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

FC Barcelona má finančné problémy, tréner Hernández možno bude mať k dispozícii len 13 hráčov

FC Barcelona má finančné problémy, tréner Hernández možno bude mať k dispozícii len 13 hráčov

Pre španielsky futbalový klub FC Barcelona bude ťažšie nájsť potrebné financie na registráciu nových hráčov a predĺženia zmlúv ako sa očakávalo.

3.8.2023 (SITA.sk) - Pre španielsky futbalový klub FC Barcelona bude ťažšie nájsť potrebné financie na registráciu nových hráčov a predĺženia zmlúv ako sa očakávalo. Ako pre televíznu stanicu ESPN povedali nemenované zdroje oboznámené so situáciou, Katalánci majú tieto problémy menej ako týždeň a pol pred začiatkom nového ročníka La Ligy 2023/2024.

Hľadajú alternatívneho kupca

Pred rokom v lete barcelonský klub predal rôzne cenné aktíva, ktoré označoval ako finančné „páky“, aby mohol zaregistrovať svoje nové posily. Predal 49 % klubového centra tvorby obsahu Barca Studios dvom spoločnostiam - socios.com a Orpheus Media. Obe firmy s podielom 24,5 % však následne chceli opätovne prerokovať podmienky týchto obchodov a „Barca“ tak už niekoľko týždňov hľadá alternatívneho kupca pre časť tohto podielu Barca Studios.

Minulý týždeň klub informoval, že je blízko k uzavretiu dohody s nemeckou spoločnosťou o kúpe 16 % Barca Studios za 65 miliónov eur. Potvrdenie tejto dohody trvalo dlhšie ako sa očakávalo, ale katalánska televízia teraz informovala, že Nemci svoju ponuku stiahli.

Nemenované zdroje pre ESPN uviedli, že dohoda nie je definitívne uzavretá, pričom uviedli, že práce na dosiahnutí dohody uspokojivej pre obe strany ešte pokračujú.

Obavy narastajú

Podľa zdrojov v klube narastajú „obavy“, že funkcionári nestihnú zabezpečiť finančné prostriedky do začiatku sezóny 2023/2024. To by znamenalo, že tréner A-mužstva Xavi Hernández by mal k dispozícii iba 13 hráčov.

Stredopoliar Gavi, ktorý doteraz nemohol zasiahnuť do prípravného obdobia pre problémy s chrbtom, je síce vďaka súdnemu rozhodnutiu registrovaný v La Lige ako hráč prvého tímu, ale klub nedokázal zaregistrovať ďalších hráčov, s ktorými predĺžil zmluvy v ostatných mesiacoch. Týka sa to Ronalda Araúja, Sergiho Roberta či Marcosa Alonsa.

Xavi by tiež nemohol postaviť tri nové posily FC Barcelona – Ilkaya Gündogana, I?iga Martíneza a Oriola Romeua. Medzičasom pokračujú rokovania s francúzskym Parížom Saint-Germain o prestupe Ousmanea Dembélého za 50 miliónov eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie