• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Fasel považuje vylúčenie Rusov a Bielorusov z MS za čistú hystériu, obdivuje Putina a priznal aj stretnutia s Lukašenkom

Fasel považuje vylúčenie Rusov a Bielorusov z MS za čistú hystériu, obdivuje Putina a priznal aj stretnutia s Lukašenkom

René Fasel bol prezidentom IIHF dlhých 27 rokov.

2.3.2022 (Webnoviny.sk) - Bývalý prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel zo Švajčiarska odsudzuje rozhodnutie súčasného vedenia svetového hokeja o zákaze štartu ruských a bieloruských reprezentácií na májovom hokejovom šampionáte vo Fínsku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Šport na ruskú inváziu na Ukrajinu reagoval ostro. Viaceré medzinárodné športové federácie pozastavili členstvo obom atakujúcim krajinám, resp. ich športovcom.

“Nerozumiem tomu. Myslím si, že o tom bude musieť rozhodnúť kongres. Majstrovstvá sveta sa konajú v máji a dovtedy sa situácia zmení. Niečo také sa v histórii ešte nestalo. Aj v najhorších časoch studenej vojny a iných vážnych konfliktoch sa hrali zápasy medzi USA, Kanadou a Ruskom. To, čo sa deje teraz, je čistá hystéria,“ uviedol Fasel v rozhovore pre švajčiarsky denník Blick.

Vojna nie je riešením

René Fasel sa netají svojou náklonnosťou k Rusku a jeho prezidentovi Vladimírovi Putinovi. “Putin za krátky čas dosiahol veľa. Úspešne spravuje krajinu o rozlohe jedenásť časových pásiem a s približne sto jazykmi. Za to ho obdivujem,“ nechal sa počuť v rozhovore pre Sonntags Blick v septembri minulého roku.

Po invázii na Ukrajinu svoj názor nezmenil: “Osem rokov sa o Donbas nikto nestaral. Bolo tam 14 000 mŕtvych. Nikto nič neurobil. Sme v 21. storočí a stále sme nepochopili, že vojna nie je riešením. Západ je za to čiastočne zodpovedný. Vojna nemôže zmeniť moju lásku k Rusku. Milujem týchto ľudí. To, čo sa deje, nemá nič spoločné so športom. Dúfam, že sa čoskoro nájde riešenie, aby sa táto vojna zastavila.“

Stretáva sa s Lukašenkom

Sedemdesiatdvaročný René Fasel pôsobil ako prezident IIHF dlhých 27 rokov, vo funkcii skončil v septembri 2021.

Bývalý hokejový rozhodca pôvodným povolaním stomatológ neskrýval podporu Ruskému olympijskému výboru na nedávno skončených ZOH v Pekingu proti nakoniec zlatým Fínom. Takisto sa stretáva aj s bieloruským diktátorom Alexandrom Lukašenkom, ktorý útok na Ukrajinu podporuje.

USA pracujú aj na zhabaní jácht a bytov ruských oligarchov

Spojené štáty americké pracujú na zhabaní jácht a bytov ruských oligarchov. Povedal prezident Joe Biden počas svojej prvej Správy o stave únie v Kongrese.

Inflácia a COVID-19

Biden venoval Ukrajine prvých 12 minút svojho prejavu, v ktorom hovoril napríklad aj o inflácii či pandémii COVID-19 v krajine. Keď vyzdvihol odvahu Ukrajincov a odsúdil ruský útok, zákonodarcovia sa opakovane postavili a tlieskali.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Prezident vyhlásil, že on a všetci členovia Kongresu, bez ohľadu na ich politické rozdiely, sú spojení „neochvejným odhodlaním, že sloboda vždy zvíťazí nad tyraniou". V sále bola prítomná aj ukrajinská veľvyslankyňa v USA Oksana Markarovová, ktorú pozvala prvá dáma Jill Bidenová.

Hrozby pre USA a svet rastú

Americký prezident v prejave varoval pred dopadmi situácie na americkú ekonomiku, ale upozornil, že bez následkov sa agresia ruského prezidenta Vladimira Putina nezastaví pri Ukrajine.

„Počas našej histórie sme sa naučili túto lekciu – keď diktátori nezaplatia cenu za svoju agresiu, spôsobia ešte väčší chaos. Pokračujú v pohybe. A náklady a hrozby pre Ameriku a svet neustále rastú," povedal Biden.

Správa o stave únie sa zvyčajne zameriava na americké obyvateľstvo, ale tento rok bola v pozornosti celého sveta. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovore s televíziou CNN a agentúrou Reuters vyzval Bidena, aby vyslal silné a „užitočné" posolstvo o ruskej invázii.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie