• Dnes je: Piatok 23. októbra 2020 meniny má Alojzia

Fanúšikovia Liverpoolu oslavovali víťazstvo v uliciach, klub ich správanie v čase pandémie odsúdil (video)

Fanúšikovia Liverpoolu oslavovali víťazstvo v uliciach, klub ich správanie v čase pandémie odsúdil  (video)

V čase boja so šíriacou sa pandémiou koronavírusu ani nariadenia vlády a lokálnych autorít nezabránili tisíckam fanúšikov v rozpútaní búrlivých osláv.

27.6.2020 (Webnoviny.sk) - Vedenie čerstvého anglického futbalového šampióna FC Liverpool odsúdilo správanie fanúšikovského davu, ktorý sa zišiel v uliciach mesta, aby oslávil prvú majstrovskú trofej "The Reds" v Premier League po 30 rokoch.

Fanúšikovia zdieľali zábery z osláv na internete

Na sociálnych sieťach sa šírili mnohé fotografie a videá natešených fanúšikov FC Liverpool. Jeden zo záznamov dokonca zachytil ohňostroj, ktorý pomerne výrazne zasiahol budovu, ktorú čiastočne vlastní majoritný vlastník konkurenčného Evertonu Farhad Moshiri.


Klub označil ich správanie za neprijateľné

"Pri budove Pier Head sa v piatok zhromaždilo niekoľko tisíc ľudí, z ktorých niektorí ignorovali nariadený spoločenský odstup a ohrozili verejnú bezpečnosť. Naše mesto sa naďalej nachádza v krízovej situácii, čo sa týka verejného zdravia, a takéto správanie je absolútne neprijateľné. Keď to bude bezpečnejšie, všetci sa môžeme dohodnúť na víťaznom sprievode mestom, kde budeme môcť osláviť tento úspech," uvádza sa v spoločnom vyhlásení klubu, miestnej polície a liverpoolskej radnice.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie