• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Fanúšikovia komédií sa môžu tešiť na nový film R. Havlíka

Fanúšikovia komédií sa môžu tešiť na nový film R. Havlíka

Dej filmu sa odohráva v malej moravskej dedinke, ktorej pokojný život rozbúria čudesné úkazy. Zdá sa, že sa na poli za obcou odohralo niečo tajomné.

Rozhodli sme sa, že privedieme vesmír do Česka. Týmito slovami avizoval koncom marca na sociálnej sieti svoj nový celovečerný film český režisér a scenárista Rudolf Havlík (Ostrov, Po čom muži túžia, Bábovky, Rozprávky pre Emu). V týchto dňoch nakrúca novú komédiu s názvom Franta mimozemšťan.

Komediálnosť filmu naznačuje podtitul: "U nás v Čechách sa so žiadnym ufónom mazať nebudeme". Na nakrúcaní filmu sa stretnú známe herecké tváre Tereza Ramba, Jakub Prachař, Filip Březina, Erika Stárková, Vasil Fridrich, Jiří Langmajer, Petr Vančura, Kateřina Marie Fialová, Leoš Noha, Pavel Kikinčuk, Petra Hřebíčková, Jan Teplý a Oldřich Navrátil.

Dej filmu sa odohráva v malej moravskej dedinke, ktorej pokojný život rozbúria čudesné úkazy. Zdá sa, že sa na poli za obcou odohralo niečo tajomné. Miestny amatérsky astronóm je presvedčený, že návšteva z kozmu je tu, len mu to nikto neverí.

Starostu zaujímajú dotácie a tamojšia policajtka pátra po ukradnutej cisterne. Sused Franta sa však zrazu správa čudne, ako by ho niekto vymenil. Celá dedina tvrdí, že bol vždy trochu z inej planéty, ale nové správanie je priveľa už aj na Frantovu ženu Boženu. Hlavnú postavu zveril Havlík Prachařovi, jeho manželku hrá Ramba.

"Sme v Houňoviciach s Jakubom Prachařom a Terezkou Rambou, ktorá včera v noci, keď sa stretla s mimozemšťanom, prehlásila, že zrejme nedotočí, pretože sa nedokáže udržať a musí sa stále smiať. Máme s tým dosť problém, pretože musíme stále opakovať a strašne to zdržuje," informoval svojich fanúšikov pred pár dňami na sociálnej sieti Havlík, ktorého predchádzajúci film sa v Česku teší veľkej diváckej návštevnosti. Snímka Ostrov s Janou Plodkovou a Jiřim Langmajerom v hlavných úlohách už videlo vyše 303.000 divákov.


Film František mimozemšťan má prísť do kín v roku 2024.
Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie