• Dnes je: Sobota 07. decembra 2019 meniny má Ambróz

Fanúšikom Verony otvorili sektor, odkiaľ smerovali rasistické pokriky na Balotelliho

Fanúšikom Verony otvorili sektor, odkiaľ smerovali rasistické pokriky na Balotelliho

Súd tvrdí, že je potrebné ďalšie vyšetrovanie, aby sa presne identifikoval sektor, z ktorého zazneli rasistické chorály.

21.11.2019 (Webnoviny.sk) - Odvolací súd Talianskej futbalovej federácie (FIGC) pozastavil účinnosť verdiktu proti tamojšiemu klubu Hellas Verona, ktorému začiatkom novembra uzavreli časť štadióna. Dôvodom bolo rasistické správanie veronských fanúšikov voči útočníkovi Brescie Mariovi Balotellimu.

Dvadsaťdeväťročný hráč chcel opustiť hraciu plochu po tom, čo si v zápase talianskej Serie A vypočul rasistické chorály na svoju adresu od prívržencov domácej Verony. Zápas bol dokonca na niekoľko minút prerušený.

Súd tvrdí, že pred vydaním konečného rozhodnutia v prípade je potrebné ďalšie vyšetrovanie, aby sa presne identifikoval sektor, z ktorého zazneli rasistické chorály.

V praxi to znamená, že podporovatelia Verony budú mať povolený vstup aj do diváckeho sektora "poltrone est", z ktorého zazneli nepekné pokriky proti Balotellimu. Prezident FIGC Gabriele Gravina už medzičasom uviedol, že ho verdikt odvolacieho súdu veľmi sklamal.


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video: Koľko času maximálne by malo dieťa stráviť za počítačom, mobilom či tabletom?


Počasie