• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Fantastická Vlhová skončila tretia v Kranjskej Gore, obrovský slalom mal prekvapivú víťazku

Fantastická Vlhová skončila tretia v Kranjskej Gore, obrovský slalom mal prekvapivú víťazku

Mikaela Shiffrinová prišla o sériu piatich víťazných pretekov.

7.1.2023 (Webnoviny.sk) - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová obsadila tretie miesto v sobotňajšom obrovskom slalome žien v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní 2022/2023.

V 1. kole bola šiesta so stratou 0,36 s na Kanaďanku Valerie Grenierovú, tá v 2. kole dosiahla najlepší čas a zaznamenala premiérové víťazstvo v kariére.

Vlhová sa cítila dobre

Vlhová dosiahla v 2. kole druhý najlepší čas a na víťazku stratila 0,40 s. Druhá skončila v pretekoch s mankom 0,37 s Talianka Marta Bassinová, ktorá sa dostala na pódium aj v piatom "obráku" v sezóne.

"Myslím si, že druhé kolo bolo dobré, aj keď asi nie dokonalé, keďže som tretia. Snažila som sa ísť na to inak, trošku agresívnejšie ako v prvom kole a hlavne čistejšie. Sneh mi naozaj vyhovuje, lebo nie je moc tvrdý ani mäkký. Mám tiež dobre nastavené lyže. Cítila som sa dobre, dala som do toho všetko a nakoniec je z toho ďalšie pódium. Je tu úžasná atmosféra a keby tu neboli Slováci, tak nie je žiadna. Všetkým ďakujem za to, že prišli a fandili mi. Cítila a počula som ich, čo mi dodalo viac energie a dostala som zo seba maximum. Teraz sa v prvom rade dobre najem a posnažím sa oddýchnuť si, potom absolvujem ľahší tréning a masáž. Zanalyzujeme, čo môžem urobiť zajtra lepšie a potom sa musím už len dobre vyspať," povedala Vlhová v priamom prenose JOJ Šport.

Shiffrinová prišla o sériu

Američanka Mikaela Shiffrinová skončila v 1. kole piata a v 2. kole obsadila delenú 6. priečku. Prišla tak o sériu piatich víťazných pretekov SP a stále má na konte 81 triumfov v seriáli, len jedno prvenstvo ju delí od ženského maxima krajanky Lindsey Vonnovej a päť víťazstiev od absolútneho rekordu Švéda Ingemara Stenmarka. Historický rekord v dĺžke víťaznej série drží Švajčiarka Vreni Schneider s 8 triumfami za sebou v sezóne 1988/1989, Nemka Katja Seizingerová uspela 6-krát v rade v roku 1977.

Shiffrinová zostala na čele celkového poradia SP so ziskom 1015 bodov, druhá Vlhová má na konte 646 bodov a tretia Švajčiarka Wendy Holdenerová 511. V hodnotení obrovského slalomu vedie Bassinová s 380 bodmi, druhá Shiffrinová na ňu stráca 80 bodov. Tretia je Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová s 297 bodmi, štvrtá Vlhová získala 286 bodov.

Vlhová zaznamenala v sobotu tretie "obrákové" pódium v aktuálnej sezóne, v prvých z dvojice pretekov v rakúskom Semmeringu bola druhá a v talianskom Sestriere tretia. Na konte má aj štvrté miesto z amerického Killingtonu a siedme z druhých pretekov v Semmeringu. V nedeľu sa uskutoční ďalší obrovský slalom žien v Kranjskej Gore, 1. kolo je naplánované na 9.30 h a 2. kolo o tri hodiny neskôr. Zatiaľ najvyššie bola Vlhová v obrovskom slalome v Kranjskej Gore druhá v roku 2020.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie