• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Fantastická Petra Vlhová vyhrala večerný slalom v rakúskom Flachau (foto)

Fantastická Petra Vlhová vyhrala večerný slalom v rakúskom Flachau (foto)

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová s trofejou na pódiu po jej triumfe v slalome Svetového pohára 2022/2023 v rakúskom Flachau

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová vyhrala utorňajší večerný slalom Svetového pohára 2022/2023 v rakúskom Flachau.

Druhé miesto so stratou 43 stotín sekundy obsadila Američanka Mikaela Shiffrinová a tretia skončila Lena Dürrová z Nemecka (+0,85). Blízko k prvému pódiu v kariére mala aj mladá chorvátska lyžiarka Zrinka Ljutičová, ale po treťom miesto v prvom kole to druhé nedokončila.

Vlhová bola najrýchlejšie aj v úvodnom kole, v ktorom dokonale využila to, že trať postavil jej tréner Mauro Pini. Na náročné postavenie bránok doplatilo z prvej tridsiatky lyžiarok až šesť z nich – medzi nimi aj česká reprezentantka Martina Dubovská, ktorá štartovala s číslom 15.

Z elitnej pätnástky do cieľa neprišli ani Slovinka Ana Buciková a Nórka Mina Fürst Holtmannová.

Vlhová čakala na triumf 10 mesiacov

Dvadsaťsedemročná Liptáčka dosiahla vo Flachau tretí triumf a štvrté pódium. Celkovo má na konte 27 víťazstiev, z toho 18 v slalome.Na pódium sa v pretekoch Svetového pohára postavila už 65-krát, v slalome ich má na svojom konte rovných 40. Na triumf Vlhová čakala desať mesiacov, predtým naposledy zvíťazila v ešte v marci vo švédskom Aare.

„Som veľmi šťastná, bol to naozaj dlhý čas. ďakujem skvelým fanúšikom za podporu a aj môjmu tímu za to, že stáli pri mne, keď sa mi nedarilo. Som šťastná, že som tu zvíťazila, je to naozaj výnimočné. Ďakujem,“ hovorila Vlhová do mikrofónu organizátorov.

Shiffrinová si musí na rekord počkať


Elitná slovenská lyžiarka v utorok nepripustila, aby sa Shiffrinová osamostatnila na čele historického rebríčka víťazstiev v SP medzi ženami. „Som spokojná s výkonom, snažila som sa o víťazstvo, no Petra si za svoje jazdy zaslúžila triumf,“ poznamenala Shiffrinová pre RTVS. Američanka v minulosti zvíťazila vo Flachau štyrikrát, na piaty triumf si musí ešte počkať.

V celkovom poradí SP je líderkou Shiffrinová so ziskom 1195 bodov, druhá Vlhová v utorok jej náskok skresala o 20 bodov, no stále na ňu stráca 399 bodov. V hodnotení disciplíny vedie Američanka so ziskom 605 bodov o 135 bodov pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou, Vlhová je tretia o ďalších 10 bodov za Švajčiarkou.


Shiffrinová má spolu s krajankou Lindsey Vonnovou na svojom konte 82 triumfov a od absolútneho rekordu Švéda Ingemara Stenmarka ju naďalej delia štyri prvenstvá. „Všetci vidia, akú ma Mikaela formu, ale viem, že môžem byť lepšia, ak mi všetko vyjde. Na 83. víťazstvo si bude musieť počkať,“ povedala Vlhová v prenose RTVS.


„V druhom kole to bol veľký boj. Vedela som, že Mikaela pôjde na doraz. Dnes som sa cítila dobre, mala som dobré nohy. Som šťastná, že som zvíťazila aj v tejto sezóne. Teším sa, že som triumfovala som vo Flachau pred toľkými fanúšikmi zo Slovenska. Celý deň som bola sústredená, no pred druhým kolom tam bol trochu stres, pretože dlho som nebola v pozícii líderky. Tak veľmi som chcela zvíťaziť a som šťastná, že sa mi to podarilo,“ pokračovala Liptáčka.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie