• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Exprezident Trump je vinný zo sexuálneho zneužitia novinárky, zaplatí jej päťmiliónové odškodné

Exprezident Trump je vinný zo sexuálneho zneužitia novinárky, zaplatí jej päťmiliónové odškodné

Porota tiež rozhodla, že Trump je zodpovedný za urážku na cti za to, že obvinenia E.

10.5.2023 (SITA.sk) - Porota v civilnom spore rozhodla, že bývalý prezident USA Donald Trump v 90. rokoch minulého storočia sexuálne zneužil novinárku v newyorskom obchodnom dome. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Porota tiež rozhodla, že Trump je zodpovedný za urážku na cti za to, že obvinenia E. Jean Carroll označil za „hoax a lož“. Neuznali ho však za zodpovedného za znásilnenie ženy v šatni Bergdorf Goodman.

Víťazstvo pre každú ženu

BBC pripomína, že je to prvý raz, čo Trumpa uznali za právne zodpovedného za sexuálny útok. Jeho právnik však už avizoval, že bývalý prezident sa plánuje proti rozhodnutiu odvolať.

Manhattanská porota, zložená zo šiestich mužov a troch žien, dospela v utorok k rozhodnutiu po necelých troch hodinách rokovania a nariadila Trumpovi zaplatiť odškodné vo výške približne päť miliónov dolárov.

„Dnes svet konečne pozná pravdu,“ vyjadrila sa 79-ročná Carroll v písomnom vyhlásení po vynesení rozsudku a dodala, že „toto víťazstvo nie je len pre mňa, ale pre každú ženu, ktorá trpela, pretože jej neverili“.

Keďže sa však proces konal na civilnom, a nie na trestnom súde, Trump sa nebude musieť zaregistrovať ako sexuálny delikvent.

Exprezident obvinenia popiera

Bývalý prezident, ktorý obvinenia popiera, sa nezúčastnil na dvojtýždňovom civilnom procese na federálnom súde na Manhattane.

Po vynesení rozsudku napísal na svojej sociálnej sieti Truth Social veľkými písmenami: „Absolútne netuším, kto je táto žena.“ Rozsudok pritom označil za hanbu a dodal svoje zvyčajné tvrdenie o „najväčšom hone na čarodejnice všetkých čias“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie