• Dnes je: Pondelok 17. mája 2021 meniny má Gizela

Expremiérovi Matovičovi nedôveruje čoraz viac ľudí, prieskum ukázal poriadne vysoké číslo

Expremiérovi Matovičovi nedôveruje čoraz viac ľudí, prieskum ukázal poriadne vysoké číslo

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza.

18.4.2021 (Webnoviny.sk) - Súčasnému ministrovi financií SR a expremiérovi Igorovi Matovičovi (OĽaNO) nedôveruje 84 percent opýtaných. Jeho dôveryhodnosť tak naďalej klesá.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý sa so vzorkou 1 001 respondentov uskutočnil od 31. marca do 7. apríla. Televízia ho zverejnila v dnešnej relácii Na telo s Michalom Kovačičom.

Matovičovmu nástupcovi, Eduardovi Hegerovi (OĽaNO), dôveruje 29 percent opýtaných.

Prvenstvo si udržala prezidentka

Prezidentka SR Zuzana Čaputová si v prieskume udržala svoje prvenstvo. Dôveru jej vyjadrilo takmer 60 percent respondentov. V porovnaní s prieskumom z januára 2021 však klesla o šesť percentuálnych bodov.

Za prezidentkou nasledoval Peter Pellegrini (nezaradený), ktorému vyjadrilo dôveru 41 percent opýtaných. Trojicu uzatvoril súčasný premiér Heger s 29 percentnou podporou.

Kollár stúpol, Sulík naopak

Za ním tesne nasledovali predseda parlamentu a predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár (28 percent), minister hospodárstva a predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík (27 percent), ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a predsedkyňa strany Za ľudí Veronika Remišová (26 percent). Predseda strany Smer - sociálna demokracia Robert Fico získal 24 percent.

Kollár v porovnaní s januárom stúpol o osem percentuálnych bodov, Sulík však klesol o desať percentuálnych bodov. Pri posledných dvoch uvedených politikoch ide o najväčší skok a pokles v prieskume.

Kotleba dopadol rovnako ako Matovič

Pod dvadsať percent získal dôveru predseda hnutia Republika a europoslanec Milan Uhrík, ktorý získal 18 percent. Predseda Kresťansko-demokratického hnutia (KDH) Milan Majerský a predsedkyňa Progresívneho Slovenska (PS) Irena Biháriová získali zhodne po 16 percent. Biháriovej však podľa prieskumu nedôveruje o 14 percentuálnych bodov viac ľudí ako Majerskému.

Predsedovi strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko Marianovi Kotlebovi prejavilo dôveru 15 percent respondentov. Rovnaké množstvo vyjadrilo svoju dôveru aj Matovičovi.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie