• Dnes je: Utorok 18. januára 2022 meniny má Bohdana

Expremiér Matovič naďalej obhajuje ruskú vakcínu Sputnik, za jej neschválením vidí špinavú hru

Expremiér Matovič naďalej obhajuje ruskú vakcínu Sputnik, za jej neschválením vidí špinavú hru

Podľa ministra Matoviča robí niekto bližšie nekonkretizovaný všetko preto, aby úplne znemožnil použitie Sputnika V na Slovensku.

7.4.2021 (Webnoviny.sk) - Minister financií Igor Matovič vidí za neschválením ruskej vakcíny Sputnik V „špinavú hru“.

„Sputnikom dnes už vo veľkom očkujú vo viac ako 50 krajinách sveta. Len na Slovensku si s ním naďalej niekto hrá svoju špinavú hru. Čo tam po ľuďoch, veď ide o geopolitiku! Vraj,“ napísal na sociálnej sieti bývalý premiér, počas ktorého vládnutia doviezlo Slovensko z Ruska zatiaľ 200-tisíc kusov vakcíny Sputnik V proti ochoreniu COVID-19.

Podľa ministra Matoviča robí niekto bližšie nekonkretizovaný, krok za krokom už šiesty týždeň všetko preto, aby úplne znemožnil použitie Sputnika V na Slovensku.

„Nestačila im exemplárna poprava Mareka Krajčiho ,za drzosť´ kúpiť ruskú vakcínu a ísť to oznámiť na košické letisko. Zobrali si aj ,moju hlavu´ a stále nekončia. Cynicky a chladnokrvne, bez ohľadu na zdravie a životy ľudí na Slovensku,“ uviedol Matovič, ktorý nateraz nechce prezradiť „aké svinstvá je niekto schopný pre dosiahnutie tohto špinavého cieľa páchať.“

„Zatiaľ budem mlčať, ako týždne doteraz a sústredím sa na podstatu - zabrániť tomu, aby sme o Sputnik definitívne prišli, čo je v tejto chvíli, bohužiaľ, najpravdepodobnejší scenár,“ dodal minister.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie