• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Exposlankyňa Blahová sa má v kauze Čistého dňa ospravedlniť Tománkovej Mikovej a zaplatiť tisíce eur

Exposlankyňa Blahová sa má v kauze Čistého dňa ospravedlniť Tománkovej Mikovej a zaplatiť tisíce eur

Natália Blahová čelí aj niekoľko rokov od otvorenia kauzy viacerým žalobám.

8.5.2023 (SITA.sk) - Bývalá poslankyňa Národnej rady SR Natália Blahová sa má ospravedlniť zakladateľke resocializačného zariadenia Čistý deň Zuzane Tománkovej Mikovej za poškodenie dobrého mena. Okrem toho jej má podľa rozsudku Okresného súdu v Trnave zaplatiť 5000 eur. Informovala o tom na sociálnej sieti Natália Blahová s tým, že sa proti rozsudku prvostupňového súdu odvolá.

K poškodeniu dobrého mena Tománkovej Mikovej malo prísť počas vystúpenia v parlamente v roku 2017 pri odvolávaní vtedajšieho ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera, ktoré bolo dôsledkom kauzy Čistý deň. Tománková Miková pôvodne podľa Blahovej žiadala okrem ospravedlnenia odškodné 15-tisíc eur.

O čom je kauza Čistý deň?

Čistý deň poskytoval v Galante resocializáciu drogovo závislým mladým ľuďom. V roku 2016 poslankyňa Natália Blahová (vtedy SaS) otvorila kauzu možného sexuálneho zneužívania v tomto zariadení. V dôsledku toho pôvodne prišla nezisková organizácia Čistý deň o akreditáciu ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, čím zároveň prišla o príspevky od štátu. Súdy v súvislosti s činnosťou Čistého dňa odsúdili dvoch zamestnancov za sex s neplnoletými chovankyňami zariadenia.

Blahová čelí aj niekoľko rokov od otvorenia kauzy viacerým žalobám. Jednu z nich, ktorou sa Čistý deň domáhal ospravedlnenia a zaplatenia čiastky 60-tisíc eur za poškodenie dobrého mena tejto organizácie, súdy už právoplatne zamietli.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie