• Dnes je: Utorok 07. decembra 2021 meniny má Ambróz

Exposlankyňa Blahová čelí žalobe za výroky, ktoré odzneli v parlamente pri odvolávaní Richtera

Exposlankyňa Blahová čelí žalobe za výroky, ktoré odzneli v parlamente pri odvolávaní Richtera

Čistý deň od Natálie Blahovej žiada za poškodenie dobrej povesti ospravedlnenie v médiách a zaplatenie 60-tisíc eur.

13.5.2021 (Webnoviny.sk) - Nezisková organizácia Čistý deň žaluje bývalú poslankyňu Národnej rady SR Natáliu Blahovú za 105 výrokov, ktoré odzneli v roku 2017 v súvislosti s odvolávaním vtedajšieho ministra práce, sociálnych veci a rodiny Jána Richtera.

Blahová o tom informovala počas pojednávania na Okresnom súde v Trnave. Čistý deň od nej žiada za poškodenie dobrej povesti ospravedlnenie v médiách a zaplatenie 60-tisíc eur.

Aj bez imunity by postupovala rovnako

Všetky žalované výroky vychádzali podľa Blahovej z kontrol ministerstva, Ústredia práce sociálnych vecí a rodiny, z poslaneckého prieskumu alebo výpovedí poškodených detí. Väčšina z nich odznela v rokovacej sále alebo v tlačovom stredisku parlamentu. V čase, keď ich predniesla, mala poslaneckú imunitu.

Počas prestávky v pojednávaní povedala, že aj bez imunity by postupovala rovnako. „Išlo o deti, išlo o ich práva a došlo k hrubému poškodeniu ich práv,“ povedala Blahová. Pojednávanie pokračuje popoludní vypočutím žalovanej a prezentáciou listinných dôkazov, koná sa bez prítomnosti verejnosti.

Čistý deň prišiel o akreditáciu

Čistý deň poskytoval v Galante resocializáciu drogovo závislým mladým ľuďom. V roku 2016 poslankyňa Národnej rady SR Natália Blahová (vtedy SaS) otvorila kauzu možného sexuálneho zneužívania v tomto zariadení.

V dôsledku toho prišla nezisková organizácia Čistý deň o akreditáciu ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Súdy v súvislosti s činnosťou Čistého dňa odsúdili dvoch zamestnancov za sex s neplnoletými chovankyňami zariadenia, v jednom prípade zatiaľ nie je rozsudok právoplatný.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie