• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Export ruskej nafty a olejov po mori stúpol. Čo je za týmto rastom?

Export ruskej nafty a olejov po mori stúpol. Čo je za týmto rastom?

V doterajšom priebehu tohto mesiaca je zatiaľ hlavnou exportnou destináciou ruskej nafty a olejov Turecko, ktoré odoberá približne 42 % celkových dodávok alebo takmer 720-tisíc ton.

Export ruskej nafty a olejov po mori počas prvých 14 augustových dní vzrástol o 7 % na približne 1,7 milióna ton v porovnaní s rovnakým obdobím minulého mesiaca.

Údaje od obchodníkov a expertov zo spoločnosti Refinitiv Eikon naznačujú, že tento rast poháňali silné objemy výroby po sezónnej údržbe rafinérií. Referuje o tom web news.sky.com.

Hlavnou destináciou je Turecko

V doterajšom priebehu tohto mesiaca je zatiaľ hlavnou exportnou destináciou ruskej nafty a olejov Turecko, ktoré odoberá približne 42 % celkových dodávok alebo takmer 720-tisíc ton.

Vývoz do Brazílie počas prvých dvoch augustových týždňov bol na úrovni 140-tisíc ton. Medzi poprednými dovozcami nafty a olejov do Afriky patrili Ghana (75-tisíc ton), Maroko (68-tisíc) a Togo (60-tisíc).

Náklady bez známej destinácie

Ale asi 180-tisíc ton ruskej nafty je v auguste určených na nakládku z lode na iné plavidlo v blízkosti gréckeho prístavu Kalamata. Konečné destinácie pre tieto objemy sú zatiaľ neznáme.

Avšak tieto náklady zvyčajne končia v Turecku a krajinách Blízkeho východu. Ďalších 230-tisíc ton nafty naloženej v ruských prístavoch od začiatku augusta ešte nemá potvrdenú destináciu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie