• Dnes je: Pondelok 26. septembra 2022 meniny má Edita

Expolitik Slota do väzby nejde, ale dostane náramok (video)

Expolitik Slota do väzby nejde, ale dostane náramok (video)

Jánovi Slotovi kladú orgány činné v trestnom konaní za vinu prijatie úplatku v roku 2018 pre sudcu Krajského súdu v Žiline Pavla P.

31.3.2022 (Webnoviny.sk) - Bývalý predseda Slovenskej národnej strany (SNS) a exprimátor Žiliny Ján Slota bude stíhaný na slobode. Rozhodol o tom vo štvrtok na verejnom zasadnutí Najvyšší súd SR.

Vyhovel však návrhu prokurátora, aby bol obvinený monitorovaný zariadením na určenie polohy.

Obvinený sa na štvrtkovom zasadnutí nezúčastnil. Podľa obhajcov má totiž zdravotné problémy a zdržuje sa v mieste trvalého bydliska.

Zákaz vycestovania

Najvyšší súd tiež Slotovi popri dohľade probačného a mediačného úradníka uložil zákaz vycestovania, vzďaľovania sa z miesta trvalého bydliska ako aj zákaz stýkania sa so spoluobvinenými Pavlom P., Romanom K. a Vladimírom M.

Na margo stanoviska probačného úradníka, aby súd zvážil inštalovanie monitorovacieho zariadenia pre zdravotné problémy obvineného (konkrétne opuchy nôh), senát skonštatoval, že zariadenie je možné okrem lýtka inštalovať aj na ruku. V prípade, že by Slota porušil niektoré z uložených povinností, súd môže rozhodnúť o jeho vzatí do väzby.

Prokurátor podal sťažnosť

Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v sobotu 26. marca prepustil zadržaného bývalého predsedu Slovenskej národnej strany Slotu na slobodu, keďže nezistil dôvod na kolúznu väzbu. Zároveň však obvinenému nariadil namiesto väzby dohľad probačného a mediačného úradníka pre hrozbu pokračovania v trestnej činnosti. Prokurátor podal proti rozhodnutiu sťažnosť.

Slotovi kladú orgány činné v trestnom konaní za vinu prijatie úplatku v roku 2018 pre sudcu Krajského súdu v Žiline Pavla P. a jeho následné odovzdanie vo výške 5-tisíc eur s cieľom ovplyvnenia rozhodnutia trestnej veci. Obvinený je teda za trestný čin prijímania úplatku v spolupáchateľstve.


Najčítanejšia najnovšia správa

Krik, ťahanie za vlasy aj úder do hlavy. Bittó Cigániková tvrdí, že ju poslankyňa Tabák napadla

krik tahanie za vlasy aj uder do hlavy bitto ciganikova tvrdi ze ju poslankyna tabak napadla

Poslankyňa a predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) podáva trestné oznámenie na kolegyňu z pléna parlamentu Romanu Tabák (klub Sme rodina) za fyzické napadnutie. Uviedla to v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Verbálne útoky

K incidentu malo dôjsť na koncerte v jednom bratislavskom podniku, kde bola s manželom a kamarátmi. „Bola perfektná nálada, obsluha, prostredie aj spoločnosť až do momentu, keď po jeho skončení v nočných hodinách prišla Tabák,“ začala Bittó Cigániková svoj opis udalosti.

Podľa vlastných slov sa jej počas niekoľkých nechutných verbálnych útokoch ako tak darilo zachovať si chladnú hlavu a nedať sa vyprovokovať, ale Tabák vraj pokračovala. „Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ‚inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente,“ pokračuje v rozprávaní Bittó Cigániková.

Ťahanie za vlasy

Myslela si, že Tabák si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú čo stvára, a že sa ukľudní. Ale nestalo sa tak. „Pani poslankyňa Tabák zareagovala maximálnym využitím svojej mentálnej kapacity a teda ako zvieratko. Začala ma ťahať za vlasy a fyzicky napádať,“ priblížila poslankyňa za stranu SaS s tým, že celý čas sedela a nijako útok neopätovala.

Poslankyni Tabák vraj len dookola opakovala, či je normálna, nech sa ukľudní a nech ju pustí. Ale vraj bola v takom animálnom amoku, že nevedela prestať a nevedela sa absolútne ovládať. „Ľudia na ňu kričali, aby prestala, ťahali ju odo mňa, ale ona niekoľko minút neustále útočila a ešte sa aj postavila, aby mala lepšiu ‚páku‘ pri ťahaní,“ uviedla Bittó Cigániková.

Chvíľu sa zdalo, že je po všetkom, ale nebolo tomu tak. „Po chvíli sa vrátila, aby mi sediacej bez slova vrazila taký úder do hlavy, aký len tenistka vie dať pravačkou a opäť odišla,“ priblížila ďalej Bittó Cigániková s tým, že v sobotu skončila na pohotovosti s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie