• Dnes je: Piatok 24. septembra 2021 meniny má Ľuboš, Ľubor

Expolicajt vypovedal, kto vydal príkaz zamiesť pod koberec Kováčikov vklad 204-tisíc eur

Expolicajt vypovedal, kto vydal príkaz zamiesť pod koberec Kováčikov vklad 204-tisíc eur

Expolicajt priznal, že zastavil prešetrovanie vysokého peňažného vkladu Dušana Kováčika.

19.4.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalý policajt Pavol Vorobjov priznal, že zastavil prešetrovanie peňažného vkladu v objeme 204-tisíc eur, ktorý si na účet vložil bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality.sk.

Podľa stíhaného Vorobjova vydal príkaz zastaviť preverovanie vtedajší riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorým bol v súčasnosti stíhaný Peter Hraško.

Portál pripomína, že keď Kováčik ešte ako špeciálny prokurátor pred štyrmi rokmi vložil na svoj účet 204-tisíc eur, banka to vyhodnotila ako neobvyklú obchodnú operáciu a nahlásila polícii, konkrétne finančnej spravodajskej jednotke.

„Elitná policajná zložka mala prípad preveriť a prípadne aj iniciovať vyšetrovanie. Nič také sa však nestalo,” uvádza portál s tým, že zistenia o vysokom peňažnom vklade vtedajšieho špeciálneho prokurátora nikdy neopustili finančné spravodajstvo.


Vorobjov, ktorý v tom čase viedol finančnú spravodajskú jednotku podľa portálu tvrdí, že Kováčika vtedy ani nepoznal, takže on sám nemal dôvod „upratať” hlásenie banky. Pokyn, že informácia o vklade nemá opustiť finančnú spravodajskú jednotku dostal podľa vlastných slov od Hraška Vorobjov, ktorý je obvinený vo viacerých kauzách a momentálne spolupracuje s políciou podľa portálu príkaz splnil.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie