• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Expolicajt odsúdený za vraždu zostáva za mrežami, najvyšší súd jeho dovolanie zamietol

Expolicajt odsúdený za vraždu zostáva za mrežami, najvyšší súd jeho dovolanie zamietol

Odsúdený Ján Antoška namietal voči 22-ročnému trestu už v roku 2017.

2.6.2021 (Webnoviny.sk) - Najvyšší súd SR v stredu 2. júna opätovne zamietol mimoriadne dovolanie odsúdeného bývalého policajta Jána Antošku. Ten si odpykáva 22-ročný trest väzenia za pokus o vraždu a nedovolené ozbrojovanie. Antoška v dovolaní namietal nezákonné zloženie senátu Krajského súdu v Žiline, ktorý v roku 2017 zamietol jeho odvolanie voči 22-ročnému trestu.

Najvyšší súd už raz dovolanie odsúdeného v roku 2019 zamietol. Ten následne držal hladovku a museli ho aj hospitalizovať. V utorok 2. júna súd skonštatoval, že zloženie senátu odvolacieho súdu v čase rozhodovania o Antoškovi bolo zákonné. Antoška v roku 2014 strieľal v Liptovskom Mikuláši na policajtov, ktorí mali príkaz zatknúť ho pre podozrenie z jeho účasti na lúpežiach.

Jedného z nich aj zasiahol, no ten bol chránený balistickou vestou a štítom. Zadržaniu Antošku pritom predchádzalo skoro 12-hodinové „obliehanie" domu, kde sa ukrýval. Trest 22 rokov väzenia v ústave s najprísnejším stupňom stráženia mu následne v roku 2016 uložil Okresný súd v Žiline, pričom krajský súd v roku 2017 verdikt potvrdil.

Antoška bol už skôr odsúdený na deväťročný trest za sériu lúpeží, ktorých sa dopustil ešte ako policajt. Ako člen organizovanej skupiny sa podľa orgánov činných v trestnom konaní v roku 2013 podieľal na niekoľkých prepadoch áut pošty a obchodného reťazca.

Viac k téme: odsúdenie, súd

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie