• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Explózia v paneláku v Ratingene zranila najmenej 12 hasičov a policajtov, mohlo ísť o cielený útok (video)

Explózia v paneláku v Ratingene zranila najmenej 12 hasičov a policajtov, mohlo ísť o cielený útok (video)

Polícia uviedla, že jej operácia pokračuje a nemôže ihneď zverejniť podrobnosti.

11.5.2023 (SITA.sk) - Najmenej dvanásť ľudí zranila vo štvrtok explózia v obytnej budove na západe Nemecka. Zranenia niektorých z nich sú vážne, uviedol vysokopostavený predstaviteľ nemeckých bezpečnostných síl. Minister vnútra Severného Porýnia-Vestfálska Herbert Reul povedal poslancom tejto spolkovej krajiny, že pri výbuchu vo výškovej budove v meste Ratingen boli zranení desiati hasiči a dvaja policajti.

Hasičov a policajtov do budovy zavolali pre znepokojenie z dvoch jej obyvateľov, povedal Reul. Keď s použitím sily otvorili dvere do bytu, narazili na požiar a jeden z obyvateľov bytu použil neidentifikovaný objekt na vyvolanie explózie, skonštatoval minister.

Na televíznych záberoch z miesta výbuchu bolo vidieť policajných ostreľovačov na balkóne protiľahlej budovy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Izrael pokračoval v bombardovaní Pásma Gazy po tom, ako USA vetovali rezolúciu OSN o okamžitom prímerí

izrael pokracoval v bombardovani pasma gazy po tom ako usa vetovali rezoluciu osn o okamzitom primeri

9.12.2023 (SITA.sk) - Izraelské bojové lietadlá v noci na sobotu bombardovali Pásmo Gazy vrátane niektorých zmenšujúcich sa kúskov územia na juhu, ktoré Jeruzalem odporučil palestínskym civilistom ako evakuačné oblasti.

Najnovšie bombardovanie prišlo po tom, ako USA vetovali rezolúciu Organizácie Spojených národov požadujúcu okamžité humanitárne prímerie v Gaze napriek tomu, že ju podporila väčšina členov Bezpečnostnej rady OSN.

Zomreli tisíce ľudí

Od začiatku vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva zomrelo viac ako 17 400 ľudí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ministerstvo však nezverejňuje informácie, koľko obetí tvoria civilisti a koľko bojovníci.

Vojna vypukla po tom, ako Hamas začiatkom októbra vtrhol do južného Izraela a zabil zhruba 1 200 ľudí, prevažne civilistov. Zodpovednosť za civilné obete v Gaze podľa Izraela nesie hnutie Hamas, pretože civilistov využíva ako ľudské štíty.

USA naďalej odmietajú prímerie

Od prvého decembra, čiže od skončenia niekoľkodňového prímeria, bolo zabitých viac ako 2 200 Palestínčanov.

Napriek rastúcemu medzinárodnému tlaku administratíva amerického prezidenta Joea Bidena naďalej trvalé prímerie odmieta a tvrdí, že by umožnilo Hamasu prežiť a ohrozovať Izrael.


Počasie