• Dnes je: Nedeľa 03. decembra 2023 meniny má Oldrich

Excelentný tvorca hry a budúca útočná hviezda NHL. Expert vyzdvihol kvality Sýkoru

Excelentný tvorca hry a budúca útočná hviezda NHL. Expert vyzdvihol kvality Sýkoru

Slovenský útočník má podľa experta predpoklady na prvé dva útoky v NHL.

9.8.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový útočník Adam Sýkora by mal v sezóne 2023/2024 urobiť ďalší krok v kariére trvalým pôsobením v klube Hartford Wolf Pack zo zámorskej AHL, v ktorom už v ostatnom ročníku odohral šesť zápasov.

Sezónu začal v Nitre

Expert Tony Ferrari z magazínu The Hockey News vyzdvihol kvality 18-ročného rodáka z Piešťan, ktorý by vraj raz mohol byť útočná hviezda v NHL.

Sýkora začal sezónu 2022/2023 v slovenskom extraligovom klube HK Nitra, no neskôr dostal šancu v AHL. V dvoch dueloch základnej časti nebodoval a v štyroch stretnutiach play-off si pripísal asistenciu.

Rozdáva bodyčeky súperom

Na vlaňajšom drafte nováčikov si ho vybral klub New York Rangers zo 63. miesta a naďalej patrí medzi najväčšie nádeje "jazdcov" do najbližších rokov.

"V nasledujúcej sezóne sa bude chcieť presadiť rýchlosťou, pracovitosťou a energickosťou. Keď nemá puk na hokejke, rozdáva bodyčeky súperom. Jeho útočná hra je založená na tvrdej práci a vysokom tempe. Je excelentný tvorca hry a presný strelec. Má všetko potrebné pre hráča do prvých dvoch útokov, ktorý robí všetko pre tím. Súperovým obrancom môže spôsobiť bolesť hlavy, lebo sa im dostane pod kožu a pohybom v útočnom pásme bude vytvárať gólové šance," napísal odborník o Sýkorovi.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Zoroslav Kollár opätovne zdraví Sulíka, tentokrát hovorí o podivnom biznise s ropnými produktami (video)

zoroslav kollar opatovne zdravi sulika tentokrat hovori o podivnom biznise s ropnymi produktami video

3.12.2023 (SITA.sk) - Richard Sulík mal počas svojho ministrovania nastaviť biznis s ropou a ropnými produktmi tak, aby vyhovoval istým firmám. Ide o ropu a ropné produkty, ktoré má štát uskladnené pre prípad núdze.

Podivný biznis s ropnými produktami

Ako ďalej uviedol vo svojom najnovšom videu podnikateľ a právnik Zoroslav Kollár, celý biznis sa točí okolo spoločnosti Zväz pre skladovanie zásob, a.s., v ktorej má malý podiel aj bratislavská rafinéria Slovnaft, ktorá patrí medzi hlavných hráčov pri skladovaní núdzových zásob ropy a ropných produktov.

„Ekonomické výsledky tejto spoločnosti sú priam ohromujúce. Spoločnosť má iba jedného zamestnanca, obrat takmer 20 miliónov eur a zisk 3 milióny eur ročne. Firma snov. Takúto rentabilitu dosahujú iba drogoví díleri a obchodníci s bielym mäsom,“ podotkol Kollár. Podivný biznis sa má podľa Zoroslava Kollára točiť cez štátnu firmu Spoločnosť pre skladovanie, ktorá je jedna zo zakladateľov Agentúry pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov.

Čoskoro končiaca zmluva

„Zväz pre skladovanie zásob si prenajíma od Spoločnosti pre skladovanie jej 70 percent skladovacích kapacít dlhodobo. To znamená, že má absolútny a nerušený monopol. Agentúra pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov sa tvári, že skladuje ropu a ropné produkty u skladovateľa, ktorý jej ponúka najlepšie podmienky. Nuž, ľahko sa vyhráva verejné obstarávanie, keď je niekto jediný na Slovensku. Dobre vymyslené,“ dodal Zoroslav Kollár, podľa ktorého štátu pre nastavenie takéhoto biznisu vzniká každoročne strata vo výške niekoľkých miliónov eur.

Richarda Sulíka po nástupe do funkcie ministra hospodárstva mali podľa Zoroslava Kollára spriaznení podnikatelia upozorniť, že zmluva medzi Zväzom pre skladovanie zásob a Agentúrou pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov končí v roku 2025.

Zmluva vďaka Sulíkovi

„Takže sa stalo niečo na Slovensku nevídané. Agentúra vyhlásila súťaž na skladovanie ropy a ropných produktov už v roku 2021 a verejné obstarávanie úspešne ukončila v roku 2022. To znamená, tri roky pred uplynutím doby, na ktorú mala zabezpečené skladovanie. Asi by sme ich mali za to pochváliť, ale nie je veľmi za čo. Spoločnosť Zväz pre skladovanie zásob má vďaka kooperácii so štátom monopol, takže verejné obstarávanie malo už vopred jasného víťaza. Vďaka Richardovi Sulíkovi má súkromná firma s jedným zamestnancom zabezpečenú zmluvu na ďalších 15 rokov,“ doplnil Zoroslav Kollár.

Za desať rokov má tak podľa neho Zväz pre skladovanie zásob zabezpečený príjem vo výške takmer 300 miliónov eur. Spoločnosť Zväz pre skladovanie má ešte podľa Zoroslava Kollára zarobiť ďalšie milióny pri výmene starých zásob ropy či ropných produktov.


Počasie