• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Európski výrobcovia áut sa obávajú cla na vývoz elektromobilov do Veľkej Británie, prišli by o miliardy eur

Európski výrobcovia áut sa obávajú cla na vývoz elektromobilov do Veľkej Británie, prišli by o miliardy eur

Podľa reštriktívnejších ,pravidiel pôvodu?, ktoré sa majú uplatňovať od januára, jediným spôsobom, ako sa vyhnúť týmto clám, bude nakupovať všetky časti batérií a určitý kritický materiál v únii alebo v Spojenom kráľovstve.

Európska komisia by mala zabrániť zdaneniu elektrických vozidiel obchodovaných medzi Európskou úniou a Veľkou Britániou od januára budúceho roku. Na tento krok ju vyzýva Európske združenie výrobcov automobilov (ACEA).

Ak podľa neho komisia nezasiahne, na vývoz elektromobilov z únie do Británie sa zavedie clo vo výške 10 %. To by počas nasledujúcich troch rokov mohlo stáť výrobcov áut v únii 4,3 mld. eur. Tento krok by mohol potenciálne znížiť výrobu elektrických vozidiel o približne 480 tis. kusov.

„Podľa reštriktívnejších ,pravidiel pôvodu?, ktoré sa majú uplatňovať od januára, jediným spôsobom, ako sa vyhnúť týmto clám, bude nakupovať všetky časti batérií a určitý kritický materiál v únii alebo v Spojenom kráľovstve.

To je dnes prakticky nemožné dosiahnuť,“ objasnilo združenie s tým, že zvyšovanie spotrebiteľských cien európskych elektrických vozidiel v čase, keď musia automobilky bojovať o podiel na trhu v tvrdej medzinárodnej konkurencii, nie je správny krok.


Európsku komisiu pritom vyzýva, aby predĺžila súčasnú fázu o tri roky.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie